1. Dla Ciebie
  2. Artykuły
  3. Na czym polega usługa cashback i jak z niej korzystać?
Na czym polega usługa cashback i jak z niej korzystać?

Na czym polega usługa cashback i jak z niej korzystać?

3 min czytania

Płatności bezgotówkowe na dobre zadomowiły się w naszym życiu codzienny. Są jednak sytuację, w których potrzebujemy gotówki na nieprzewidziane czy niewielkie wydatki.  Dzięki usłudze cashback można wypłacić pieniądze przy okazji robienia zakupów i płatności kartą w sklepie, na stacji benzynowej czy na poczcie.

Czytaj dalej, a dowiesz się:

  • Cashback – co to jest i jak działa?
  • Jak skorzystać z usługi cashback?
  • Konto cashback: z jakimi kartami działa usługa?

Czytaj też: Chargeback – reklamacja płatności kartą

Cashback – co to jest i jak działa?

Cashback to usługa umożliwiająca wypłatę gotówki przy okazji płatności kartą za zakupy. Gotówkę można wypłacić podczas zakupów w supermarkecie, na stacji benzynowej czy też wizyty na poczcie. To, czy dany punkt umożliwia wypłatę za pomocą tej metody, możesz łatwo sprawdzić: na drzwiach wejściowych lub przy kasie poszukaj charakterystycznego logo cashback i któregoś z głównych operatorów kart płatniczych. Lista takich punktów jest długa, w całym kraju jest ich ponad 280 tys. Przeczytaj: Dlaczego płatności bezgotówkowe są bezpieczniejsze od gotówkowych?

Z usługi cashback możesz korzystać wiele razy w ciągu dnia (oczywiście wciąż obowiązują Cię ograniczenia związane na przykład z dziennym limitem wypłat), a maksymalna kwota jednej transakcji wynosi 1000zł. Nie potrzebne jest Ci żadne specjalne konto – cashback jest opcją, z której możesz skorzystać, jeśli tylko masz w portfelu kartę płatniczą.

Ramka – W jaki sposób korzystać z usługi cashback?

Jak skorzystać z usługi cashback?

Procedura jest bardzo prosta:

  1. Podczas płacenia kartą, informujesz sprzedawcę, że chcesz wypłacić gotówkę.
  2. Poddaj kwotę jaką chcesz wypłacić (nie więcej niż 1000 zł).
  3. Sprzedawca prosi Cię o potwierdzenie dyspozycji PIN-em. Płatność za zakupy i wypłata gotówki jest traktowana jako jedna transakcja.
  4. Pamiętaj, że możliwość skorzystania z usługi uzależniona jest od dostępności gotówki w kasie. 

Ramka – Cashback: karta debetowa

Cashback – karta kredytowa czy debetowa?

Z usługi cashback mogą korzystać posiadacze kart płatniczych największych operatorów działających w Polsce. Usługa zazwyczaj jest bezpłatna, choć są banki, które naliczają opłatę – najczęściej w wysokości 1-2 zł.

W przypadku niektórych kont opłaty zależą od rodzaju karty płatniczej. Jeśli wypłacasz pieniądze kartą debetową, nic nie płacisz. Jeśli skorzystasz jednak z karty kredytowej musisz liczyć się z prowizją wynoszącą kilka procent wypłacanej kwoty, zazwyczaj jednak nie mniej niż 10 zł.

Czytaj też: Karta kredytowa – czym się rózni od karty debetowej?

Kobieta ze smartfonem szykuje się do skorzystania z usługi cashbackChociaż usługa cashback w Polsce nie stała się wśród użytkowników bardzo powszechna, wraz ze wzrostem popularności płatności bezgotówkowych – a co za tym idzie, zmniejszaniem się liczby bankomatów – jej popularność zapewne będzie rosła. Warto pamiętać o tej możliwości wypłaty gotówki z konta i skorzystać z niej, gdy fizyczna gotówka okaże się niezbędna. Obecnie wypłaty pieniędzy w ramach programu cashback można dokonać w ponad 280 tysiącach punktów handlowych w całej Polsce.

Więcej informacji: https://www1.polskabezgotowkowa.pl/cashback/ 

Jesteśmy gotowi,
by dzielić się z Tobą
wszystkim co wiemy!

Zapisz się do darmowego newslettera

Zapisz się do darmowego newslettera.

Wybierz z listy Twój segment