1. Polska bezgotówkowa
  2. Aktualności
Jak wykorzystać potencjał AI w małych i mikroprzedsiębiorstwach?

Jak wykorzystać potencjał AI w małych i mikroprzedsiębiorstwach?

Webinar z udziałem eksperta realizowany  przez Fundację Polska Bezgotówkowa w ramach Akademii Przedsiębiorców Z badania przeprowadzonego dla Fundacji Polska Bezgotówkowa wynika, że już połowa średnich i dużych firm w Polsce implementuje technologię sztucznej inteligencji (AI) lub planuje wdrożyć takie rozwiązania w najbliższym czasie[1]. Analiza danych, interpretacja zachowań klientów, automatyzacja powtarzalnych czynności, marketing internetowy, tworzenie ofert, prezentacji czy obrazów – to tylko niektóre z obszarów działalności biznesowej, które mogą być wspierane przez  sztuczną inteligencję. W jaki sposób potencjał tej technologii mogą wykorzystać małe i średnie firmy i jak wdrożyć ją w swoim biznesie? Paweł Tkaczyk - strateg i ekspert ds. marketingu oraz budowania marek - na zaproszenie Fundacji Polska Bezgotówkowa podzielił się z przedsiębiorcami wiedzą na temat generatywnej sztucznej inteligencji.
Żyj filmowo, płać bezgotówkowo!  Bezgotówkowe Kino Objazdowe ponownie w trasie!

Żyj filmowo, płać bezgotówkowo! Bezgotówkowe Kino Objazdowe ponownie w trasie!

Już 29 stycznia 2024 r. rozpocznie się II edycja Bezgotówkowego Kina Objazdowego, którego partnerem strategicznym jest Fundacja Polska Bezgotówkowa. Akcję realizowaną pod hasłem „Żyj filmowo, płać bezgotówkowo!” zainicjowano w odpowiedzi na potrzebę edukacji w zakresie finansów cyfrowych oraz upowszechniania kultury wśród mieszkańców mniejszych miejscowości, w których na co dzień nie ma dostępu do kina. Jest to akcja skierowana również do lokalnych przedsiębiorców. Z myślą o nich przygotowano mobilne biuro Fundacji, w którym można uzyskać szczegółowe informacje na temat możliwości akceptacji płatności oraz dowiedzieć się, jakie programy wsparcia dla małych firm realizuje obecnie Fundacja.
Tydzień Płatności Bezgotówkowych 2023 za nami!

Tydzień Płatności Bezgotówkowych 2023 za nami!

„Płać jak lubisz i graj o nagrody” – pod takim hasłem odbył się tegoroczny Tydzień Płatności Bezgotówkowych. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Polska Bezgotówkowa, która wraz z partnerami przygotowała dwa dedykowane konkursy z atrakcyjnymi nagrodami! Konkursom towarzyszył quiz edukacyjny, opracowany przez ekspertów z dziedziny finansów. Akcja skierowana w tym roku zarówno do konsumentów jak i przedsiębiorców cieszyła się ogromnym zainteresowaniem!
Mikroprzedsiębiorcy szukają sposobów na rozwój biznesu i utrzymanie klientów

Mikroprzedsiębiorcy szukają sposobów na rozwój biznesu i utrzymanie klientów

Polscy mikroprzedsiębiorcy dostrzegają wiele wyzwań i trudności związanych z prowadzeniem firmy – pokazują wyniki badania przeprowadzone dla Fundacji Polska Bezgotówkowa wśród właścicieli firm zatrudniających od 1 do 9 pracowników. Inflacja upatrywana jest jako jeden z głównych czynników negatywnie wpływających na kondycję ich firm - 41% przedsiębiorców doświadczyło spadku realnych dochodów, a 53% zauważyło ogólne pogorszenie swojej sytuacji finansowej.
Pierwsza konferencja „Future of Payments” za nami. Zapraszamy za rok!

Pierwsza konferencja „Future of Payments” za nami. Zapraszamy za rok!

Zakończyła się pierwsza konferencja „Future of Payments” organizowana przez Fundację Polska Bezgotówkowa. Eksperci ze świata finansów, nowych technologii, nauki, prawa i biznesu rozmawiali m.in. o perspektywach cyfrowych płatności w Polsce, potencjale wykorzystania sztucznej inteligencji oraz cyberbezpieczeństwie. Konferencję zamknęła uroczysta gala, podczas której przyznano nagrody dla innowacyjnych projektów oraz wizjonera rynku płatności. Kolejna edycja odbędzie się jesienią 2024.
Z kim się spotkamy na wydarzeniu „Future of Payments” i o czym będziemy rozmawiać?

Z kim się spotkamy na wydarzeniu „Future of Payments” i o czym będziemy rozmawiać?

Pierwsza konferencja „Future of Payments” odbędzie się już 30 listopada br. w Crowne Plaza – The HUB w Warszawie.Zaproszeni eksperci będą rozmawiać o tym, jak wykorzystać sztuczną inteligencję w płatnościach, o trendach w technologii i regulacjach płatniczych oraz ich wpływie na doświadczenie klienta i cyberbezpieczeństwo. Wśród gości znajdują się przedstawiciele banków, organizacji płatniczych, agentów rozliczeniowych i fintechów, których działalność ma istotny wpływ na kierunki i stopień digitalizacji rynku płatności.Konferencję otworzy prelekcja i dyskusja moderowana przez Chrisa Skinnera – jednego z najważniejszych komentatorów rynku cyfrowych transakcji w Europie.

Polecane

Jesteśmy gotowi,
by dzielić się z Tobą
wszystkim co wiemy!

Zapisz się do darmowego newslettera

Zapisz się do darmowego newslettera w ramach Akademii Przedsiębiorcy