1. Dla Ciebie
  2. Artykuły
  3. Jak wysłać prezent kurierem (jeśli nie zobaczymy się z bliskimi)?
Jak wysłać prezent kurierem (jeśli nie zobaczymy się z bliskimi)?

Jak wysłać prezent kurierem (jeśli nie zobaczymy się z bliskimi)?

4 min czytania

Święta Bożego Narodzenia, urodziny, imieniny to tylko kilka okazji, z których możesz chcieć obdarować bliskich prezentami. Niestety nie zawsze można wręczyć je osobiście z powodu dzielącej odległości bądź pandemii. Paczka na prezent wysyłana kurierem to świetne rozwiązanie dla takich osób! Warto jednak wiedzieć, jak ją przygotować, by bezpiecznie doszła do obdarowanego. Sprawdź, jak wysłać prezent kurierem i zrobić niespodziankę bliskiej osobie.

Czytaj dalej, a dowiesz się:

  • Paczka na prezent – co trzeba wiedzieć?
  • Jak wysłać prezent kurierem?
  • Paczka na prezent – jak ją przygotować?
  • Prezent – wysyłka z możliwością śledzenia paczki
  • Paczka na prezent – tania wysyłka

Czytaj także: 10 pomysłów na prezenty dla dzieci, które uczą i edukują

Paczka na prezent – co trzeba wiedzieć?

Wysyłka prezentu kurierem jest świetnym pomysłem na sprawienie przyjemności oraz zrobienie niespodzianki bliskiej osobie, z którą nie masz możliwości spotkać się osobiście. Zazwyczaj obdarowuje się kogoś z okazji urodzin czy świąt, dlatego powinno się pamiętać, że okres np. przed Bożym Narodzeniem jest wymagający dla listonoszy i kurierów. Zadbaj więc o to, aby nadać paczkę z prezentem odpowiednio wcześniej, tak aby na pewno dotarła do odbiorcy przed ważną uroczystością lub w jej dniu. Lepiej unikać niechcianych opóźnień!

Wzmożony ruch w firmach kurierskich często wiąże się z „wypadkami przy pracy”, które mogą spowodować uszkodzenie paczki. Aby uchronić się od tej losowej sytuacji, odpowiednio zabezpiecz prezent i dokładnie oklej pudełko taśmą. Gdy chcesz wysłać delikatną rzecz, zaznacz to w formularzu wysyłkowym oraz przyklej na paczkę specjalną naklejkę (na pewno dostaniesz ją w firmie kurierskiej). Przed nadaniem paczki warto także porównać oferty kilku sieci kurierskich działających w Twojej okolicy i wybrać tę najkorzystniejszą.

Infografika: Prezenty – wysyłka 24 kurierem – jak nadać paczkę?

Jak wysłać prezent kurierem?

Wysyłka prezentu za pośrednictwem kuriera daje możliwość okazania uczuć bliskiej osobie oraz sprawienia dużej radości z otrzymanej niespodzianki. Jest to wygodne i szybkie rozwiązanie, ponieważ ani Ty, ani osoba, której chcesz przekazać prezent, nie musicie nawet wychodzić z domu! Jeśli wybierzesz taką opcję, kurier przyjedzie pod wskazany adres, zabierze od Ciebie przesyłkę i wyruszy z nią w drogę do odbiorcy. Już na następny dzień prezent może znaleźć się pod jego drzwiami! Metoda ta określana jest „od drzwi do drzwi” i cieszy się dużą popularnością. Wystarczy, że wypełnisz formularz internetowy do nadawania przesyłek, a kurier dostanie wiadomość o nowym zleceniu.

Czytaj również: Święta na kredyt? Czyli co robić, jeśli przesadzimy z wydatkami

Kolejnym i równie prostym sposobem jest nadanie prezentu w paczkomacie, z którego odbierze go kurier i przekaże w dalszą podróż. W tym przypadku należy wypełnić kwestionariusz nadania przesyłki, który znajduje się na stronie internetowej dostawcy, i wydrukować wygenerowaną etykietę. Następnie na dobrze zabezpieczoną przesyłkę z prezentem trzeba nakleić etykietę i całość umieścić w paczkomacie. Reszta jest po stronie kuriera. Duży wybór paczkomatów oraz wysyłka 24 godziny na dobę pozwalają zaoszczędzić sporo czasu i nie odrywać się od obowiązków.

Ramka: Paczka na prezent – zalety wysyłki kurierem

Paczka na prezent – jak ją przygotować?

Paczka z prezentem wymaga innego opakowania niż wtedy, gdy chcesz wręczyć podarunek osobiście. Najłatwiej i najbezpieczniej zapakować wybrany prezent do kartonowego pudełka. Ważne, aby umieścić w nim zabezpieczenie w postaci folii bąbelkowej, papieru bądź specjalnych wypełniaczy. Wtedy masz większą pewność, że prezent nie uszkodzi się podczas transportu, zwłaszcza za granicę.

Prezent – wysyłka kurierem: radosna kobieta rozpakowująca paczki

Kiedy zawartość paczki jest już odpowiednio ochroniona, zaklej dokładnie całe pudełko taśmą klejącą i zamocuj etykietę wysyłkową. W okresie przedświątecznym szczególnie istotne jest właściwe zabezpieczenie przedmiotów, ponieważ duża liczba paczek i mała ilość czasu może sprzyjać uszkodzeniom w transporcie.

Prezent – wysyłka z możliwością śledzenia paczki

Obecnie właściwie każda firma kurierska proponuje nadawcom śledzenie wysłanego prezentu. Dzięki temu możesz sprawdzać, na jakim etapie „podróży” znajduje się paczka i kiedy dotrze do odbiorcy. Możesz kontrolować lokalizację wysłanego prezentu po numerze nadanej paczki na stronie internetowej. Szybszym i wygodniejszym sposobem są jednak wiadomości SMS. Gdy zobaczysz, że coś się dzieje i paczka może nie zostać dostarczona w terminie, masz szansę natychmiast zareagować i skontaktować się z firmą kurierską.

Paczka na prezent – śledzenie przesyłki (ramka)

Paczka na prezent – tania wysyłka

Na rynku funkcjonuje wiele firm oferujących usługi kurierskie. Przed nadaniem prezentu warto się zastanowić, która z nich ma najkorzystniejszą ofertę. Możesz to zrobić samodzielnie, porównując ceny nadania paczki na prezent w wybranych punktach kurierskich. Istnieją też serwisy internetowe z automatycznymi porównywarkami cen. Wystarczy, że zastosujesz odpowiednie filtry, a otrzymasz najlepsze propozycje kurierów w Twojej okolicy. Dzięki temu masz pewność, że zyskasz profesjonalną obsługę za niewielką kwotę.

Wysyłka prezentu kurierem to wygodne, bezpieczne i (zazwyczaj!) terminowe rozwiązanie dla osób, które chcą obdarować swoich bliskich mieszkających na drugim końcu kraju lub za granicą. Metoda ta sprawdzi się również w czasie pandemii, kiedy sugeruje się ograniczenie osobistych spotkań towarzyskich.

Jesteśmy gotowi,
by dzielić się z Tobą
wszystkim co wiemy!

Zapisz się do darmowego newslettera

Zapisz się do darmowego newslettera.

Wybierz z listy Twój segment