1. Polska bezgotówkowa
  2. Aktualności
  3. Zmiany w składzie Zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa
Zmiany w składzie Zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa

Zmiany w składzie Zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa

2 min czytania

Fundacja Polska Bezgotówkowa poinformowała, że z dniem 30 listopada dr Paweł Widawski przestał pełnić funkcję Wiceprezesa Zarządu. Stanowisko to sprawował od 2017 roku. W skład zarządu wchodzą aktualnie Grażyna Ciurzyńska (prezes zarządu), Joanna Erdman (wiceprezes) oraz Zbigniew Wiśniewski (wiceprezes).

Fundacja Polska Bezgotówkowa została powołana, by promować obrót bezgotówkowy w Polsce i finansować rozbudowę infrastruktury płatniczej. Po czterech latach działalności staliśmy się wzorem dla podobnych inicjatyw na świecie. Czeka nas jeszcze jednak wiele pracy. Przed Fundacją zupełnie nowe wyzwania. W tym miejscu chciałbym podziękować dr Pawłowi Widawskiemu za jego dotychczasowe zaangażowanie i życzyć dalszych sukcesów – komentuje Bartosz Ciołkowski, Przewodniczący Rady Fundacji.

Cieszę się, że miałem zaszczyt i przyjemność tworzyć tę unikalną na skalę światową inicjatywę i uczestniczyć w działaniach, mających na celu rozbudowę infrastruktury płatniczej w Polsce, a także promocję obrotu bezgotówkowego. Przyszłość gospodarki to dynamiczne zmiany w obszarze cyfrowych finansów i całego ekosystemu z tym związanego. Dlatego też całą swoja uwagę skoncentruje na rozbudowie fundacji FinTech Poland oraz działalności naukowej i akademickiej.– powiedział dr Paweł Widawski.

Dr Paweł Widawski w czasie trwania swojej kadencji jako wiceprezes nadzorował działania komunikacyjne i marketingowe oraz zajmował się agendą badawczą prowadzoną przez Fundację Polska Bezgotówkowa. Koordynował również realizację kilkunastu kampanii komunikacyjnych.

Fundacja została powołana w celu podejmowania działań w zakresie rozwoju płatności bezgotówkowych w Polsce, w szczególności poprzez rozbudowę sieci akceptacji instrumentów płatniczych, upowszechniania i promocji obrotu bezgotówkowego, a także działania na rzecz budowy innowacji technologicznych w płatnościach. Interesariuszami Fundacji są:  Mastercard, Visa, Minister Finansów, Związek Banków Polskich, a także banki i agenci rozliczeniowi.

Jesteśmy gotowi,
by dzielić się z Tobą
wszystkim co wiemy!

Zapisz się do darmowego newslettera

Zapisz się do darmowego newslettera.

Wybierz z listy Twój segment