1. Polska bezgotówkowa
  2. Aktualności
  3. Zbigniew Wiśniewski na debacie w Parlamencie Europejskim w Brukseli
Zbigniew Wiśniewski na debacie w Parlamencie Europejskim w Brukseli

Zbigniew Wiśniewski na debacie w Parlamencie Europejskim w Brukseli

1 min czytania

19 lutego w Members’ Salon w Parlamencie Europejskim odbyło się spotkanie zatytułowane „The Future of Cash in the Digital Economy – the Benefits of Cashless Payment for SMEs”, w którym wziął udział Zbigniew Wiśniewski, wiceprezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.

W wydarzeniu wzięło udział wielu ekspertów z branży finansowej, urzędników i funkcjonariuszy UE oraz przedstawicieli administracji. Dyskusje dotyczyły tematyki korzyści, jaki niesie za sobą obrót bezgotówkowy dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz roli instytucji publicznych w kształtowaniu nowoczesnej gospodarki cyfrowej.

Zbigniew Wiśniewski wziął udział w debacie Going Cashless – How to Support SMEs? Przedstawił Program Polska Bezgotówkowa i jego wkład w upowszechnianie płatności bezgotówkowych w Polsce i w walkę z wykluczeniem finansowym zarówno drobnych przedsiębiorców, jak i konsumentów. Efekty Programu spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników spotkania.

„Zgodnie z badaniami prowadzonymi przez Fundację Polska Bezgotówkowa, 74% przedsiębiorców, którzy skorzystali z terminali płatniczych finansowanych przez Program Polska Bezgotówkowa, odnotowało pozytywną zmianę swojego biznesu – wzrost zysków, przychodów, liczby klientów” powiedział Zbigniew Wiśniewski.

Jesteśmy gotowi,
by dzielić się z Tobą
wszystkim co wiemy!

Zapisz się do darmowego newslettera

Zapisz się do darmowego newslettera.

Wybierz z listy Twój segment