1. Polska bezgotówkowa
  2. Aktualności
  3. Wystartowały płatności online w sektorze publicznym
Wystartowały płatności online w sektorze publicznym

Wystartowały płatności online w sektorze publicznym

2 min czytania

  • Fundacja Polska Bezgotówkowa rozszerzyła swój flagowy Program o płatności online dla instytucji z sektora publicznego

  • Koszty instalacji i obsługi płatności będą finansowane w ramach Programu
    do 2025 r.

Fundacja Polska Bezgotówkowa poszerzyła zakres wsparcia o obsługę płatności online dla urzędów centralnych, samorządów, sądów i publicznej służby zdrowia. Instytucje, które dotychczas nie obsługiwały płatności online, mogą skorzystać ze wsparcia do końca 2025 r. Koszty związane z wdrożeniem oraz rozliczaniem transakcji zostaną zrefundowane w ramach Programu Polska Bezgotówkowa.

Pandemia wpłynęła na wiele obszarów naszego życia. Z uwagą obserwujemy zwłaszcza zmianę preferencji konsumentów w obszarze płatności bezgotówkowych. Polacy w trosce
o własne bezpieczeństwo chętniej płacą kartą i robią zakupy w sieci. Już pierwsze miesiące pandemii pokazały, że nawet ci, którzy nie korzystali z rozwiązań cyfrowych, bardzo szybko zmieniali zdanie. Sytuacja miała również wpływ na otwarcie się społeczeństwa na sektor
e-commerce. Z widoczną zmianą trendów mamy również do czynienia w obszarze publicznym. Sprzyja temu bardzo dobrze przygotowana infrastruktura sieciowa w Polsce i skokowo rosnąca liczba dostępnych usług cyfrowych w ramach e-administracji. Potrzeby obywateli nie są nam obce, stąd decyzja o rozszerzeniu naszego Programu o płatności online dla instytucji z sektora publicznego – powiedziała Grażyna Ciurzyńska, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa. 

Do obsługi płatności online dla podmiotów publicznych przygotowują się agenci rozliczeniowi uczestniczący w Programie. Więcej informacji o płatnościach online w sektorze publicznym można znaleźć na stronie www.polskabezgotowkowa.pl.

Jesteśmy gotowi,
by dzielić się z Tobą
wszystkim co wiemy!

Zapisz się do darmowego newslettera

Zapisz się do darmowego newslettera.

Wybierz z listy Twój segment