1. Polska bezgotówkowa
  2. Aktualności
  3. Wrocław bezgotówkowy – raz spróbujesz, pokochasz na zawsze!
Wrocław bezgotówkowy – raz spróbujesz, pokochasz na zawsze!

Wrocław bezgotówkowy – raz spróbujesz, pokochasz na zawsze!

4 min czytania

SmartCity Wrocław podpisało list intencyjny z Fundacją Polska Bezgotówkowa, dotyczący współpracy w obszarze promocji płatności bezgotówkowych. Pod hasłem „Wrocław bezgotówkowy – raz spróbujesz, pokochasz na zawsze” odbędzie się cykl bezpłatnych spotkań i szkoleń z przedsiębiorcami działającymi na terenie miasta.

Płatności bezgotówkowe z roku na roku zyskują na popularności. Nowa rzeczywistość,
z jaką wielu z nas przyszło się zmierzyć w trakcie pandemii, pokazała jak wielką zaletą jest możliwość płacenia bez konieczności korzystania z gotówki. Dodatkowo przepisy wprowadzone w styczniu tego roku, według których przedsiębiorca ma obowiązek umożliwić klientowi wybraną przez niego formę płatności, obligują usługodawców do uruchomienia możliwości płacenia za towary i usługi również w sposób bezgotówkowy.

Wrocław jest miastem, w którym płatności bezgotówkowe są wdrażane przy okazji uruchamiania wielu nowych systemów miejskich, czego dobrym przykładem jest system obsługujący płatności za bilety w MPK, ale nie tylko. Jednak wciąż są w mieście grupy mieszkańców i przedsiębiorców, które nie korzystają z płatności bezgotówkowych. To właśnie do nich chcielibyśmy dotrzeć z informacją jak w bezpieczny sposób takie płatności wdrażać i z nich korzystać, a co za tym idzie móc podnieść jakość życia i usług dla wielu Wrocławian, a także odwiedzających nas turystów. Stąd współpraca z Fundacją Polska Bezgotówkowa, dzięki której będziemy mogli to zrobić w sposób możliwie najbardziej profesjonalny – powiedział Robert Bednarski, Dyrektor ds. SmartCity w Wydziale Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Płatności bezgotówkowe na trwałe zagościły już w polskiej gospodarce i naszej – konsumentów – świadomości. Dziś raczej należy już pytać o skalę aktywności, o kolejne nowoczesne rozwiązania płatnicze, a nie o to, czy Polacy chcą płacić bezgotówkowo. Chcemy! Cieszy nas, że tak duże miasto jak Wrocław nadal dostrzega potrzebę edukowania swoich mieszkańców w zakresie korzystania z bezgotówkowych płatności i widzi potencjał, jaki innowacyjne rozwiązania przynoszą miastu. Liczymy, że wkrótce we Wrocławiu w większości miejsc będzie można zapłacić kartą, zegarkiem czy telefonem, a miasto dołączy do grona najnowocześniejszych europejskich metropolii – dodaje Grażyna Ciurzyńska, prezes zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa.

W ramach współpracy „Wrocław bezgotówkowy – raz spróbujesz, pokochasz na zawsze” eksperci Fundacji Polska Bezgotówkowa podzielą się wiedzą z zakresu bezpiecznego wdrażania płatności bezgotówkowych w firmie, a także pokażą najkorzystniejsze rozwiązania płatnicze dla danego typu działalności. Poruszonych zostanie również wiele innych tematów z zakresu płatności bezgotówkowych.

Fundacja Polska Bezgotówkowa jest organizacją, która zajmuje się upowszechnieniem i promocją obrotu bezgotówkowego w Polsce wśród małych, średnich i mikroprzedsiębiorstw, jednostek samorządu terytorialnego i związków wyznaniowych , a także podnoszeniem świadomości wiedzy obywateli na temat mechanizmów obrotu bezgotówkowego, jego bezpieczeństwa i zasad ekonomii. Jednym z jej podstawowych celów jest również promocja innowacji technologicznych wspierających obrót bezgotówkowy. Interesariuszami Fundacji są:  Mastercard, Visa, Ministerstwo Finansów, Związek Banków Polskich, a także banki i agenci rozliczeniowi.

W ramach rozpoczętej współpracy SmartCity Wrocław oraz Fundacja Polska Bezgotówkowa zapraszają wszystkich zainteresowanych na pierwszy webinar „SoftPOS – terminal w Twoim telefonie”, który będzie dostępny online na www.polskabezgotowkowa.pl/akademiaprzedsiebiorcy w dniu 21 czerwca 2022 r. o godzinie 18:00.

Jesteśmy gotowi,
by dzielić się z Tobą
wszystkim co wiemy!

Zapisz się do darmowego newslettera

Zapisz się do darmowego newslettera.

Wybierz z listy Twój segment