1. Polska bezgotówkowa
  2. Aktualności
  3. Terminale Polski Bezgotówkowej zrealizowały transakcje za ponad sześćset milionów złotych
Terminale Polski Bezgotówkowej zrealizowały transakcje  za ponad sześćset milionów złotych

Terminale Polski Bezgotówkowej zrealizowały transakcje za ponad sześćset milionów złotych

2 min czytania

Po trzech kwartałach funkcjonowania Programu Polska Bezgotówkowa ponad 80 tys. terminali płatniczych trafiło w ręce przedsiębiorców. Terminale zainstalowane w ramach Programu Polska Bezgotówkowa zrealizowały dotychczas ponad 10 mln transakcji, za łączną kwotę ponad 600 000 000 złotych.

Jak wskazują nasze wewnętrzne analizy praktycznie wszyscy przedsiębiorcy (95%), którzy przystąpili do Programu są gotowi polecić go innym przedsiębiorcom. Ponadto właściciele firmy, którzy zdecydowali się na instalację terminala jasno podkreślają pozytywną reakcję swoich klientów, którzy praktycznie od razu, naturalnie przechodzą na płatności bezgotówkowe. To jasno pokazuje oczekiwania konsumentów, którzy chcą mieć wybór czy płacić gotówką czy też kartą. Widać to również w naszych statystykach - dynamicznie rośnie zarówno liczba zainstalowanych terminali, jak i wielkość zrealizowanych transakcji – powiedział dr Mieczysław Groszek, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Przedsiębiorcy, którzy przystąpili do Programu Polska Bezgotówkowa reprezentują ponad 350 rodzajów działalności. Na terminal najczęściej decydują się właściciele sklepów, w tym sklepów spożywczych, restauracji, zakładów fryzjersko-kosmetycznych, usług weterynaryjnych oraz transportowych.

Wpływ Programu Polska Bezgotówkowa na dynamikę rozwoju polskiej sieć akceptacji kart płatniczych widać wyraźnie w najnowszych danych przedstawionych przez NBP. Na koniec czerwca mieliśmy prawie 705 tys. terminali płatniczych, to o około 120 tys. więcej w porównaniu z czerwcem 2017 roku. Dynamika przyrostów jest wyższa niż we wcześniejszych latach.[i] – dodaje dr Mieczysław Groszek.

Terminale z Programu działają już w 7 300 miejscowościach na terenie całej Polski. Z tego blisko 55% z nich w pięciu województwach: mazowieckim, śląskim, wielkopolskim, małopolskim oraz dolnośląskim.

 

Jesteśmy gotowi,
by dzielić się z Tobą
wszystkim co wiemy!

Zapisz się do darmowego newslettera

Zapisz się do darmowego newslettera.

Wybierz z listy Twój segment