1. Polska bezgotówkowa
  2. Aktualności
  3. Reprezentantki Fundacji Polska Bezgotówkowa wśród najbardziej wpływowych kobiet polskiej branży płatniczej!
Reprezentantki Fundacji Polska Bezgotówkowa wśród najbardziej wpływowych kobiet polskiej branży płatniczej!

Reprezentantki Fundacji Polska Bezgotówkowa wśród najbardziej wpływowych kobiet polskiej branży płatniczej!

2 min czytania

Trzy reprezentantki Fundacji Polska Bezgotówkowa znalazły się w gronie najbardziej wpływowych kobiet polskiej branży płatniczej w 2023 r., zaś jedna w gronie Wschodzących Gwiazd. Wyróżnienia przyznawane przez portal branżowy Cashless.pl ma na celu zwrócenie uwagi na kwestie związane z równouprawnieniem zawodowym płci poprzez promocję kobiet odnoszących sukcesy.

Do tegorocznego rankingu „Najbardziej wpływowych kobiet w polskiej branży płatniczej” nominowanych było 60 uczestniczek. Wśród wyróżnionych znalazły się aż trzy reprezentantki Fundacji Polska Bezgotówkowa. Na drugim miejscu uplasowała się Joanna Erdman, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa. W gronie wyróżnionych znalazła się również Monika Grabowska, dyrektor obszaru sprzedaży i współpracy z agentami rozliczeniowymi oraz Anna Spychalska-Grzeszek, dyrektor obszaru marketingu i produktów. Na liście Wschodzących Gwiazd zadebiutowała z kolei Anna Drabkowska, manager obszaru marketingu i produktów w Fundacji Polska Bezgotówkowa.

- Serdecznie gratuluję wszystkim laureatkom i nominowanym w rankingu. Wyróżnienia te są z jednej strony docenieniem sukcesów i dorobku zawodowego Pań, a z drugiej – mają znaczenie symboliczne – zwracają uwagę na wyzwania, jakie stawia przed nami ESG w kontekście różnorodności i inkluzywności. Jako prezeska organizacji, która stosuje zasady równości w zarządzaniu,  jestem przekonana, że powinny być one ważnym elementem kultury każdego przedsiębiorstwa. Na rynku finansowym kobiety stanowią zdecydowaną większość dobrze wykształconej kadry, tymczasem ich udział w zarządzaniu firmami jest na istotnie niższym poziomie. Dlatego każda inicjatywa, która wspiera i docenia przywództwo kobiet jest niezwykle ważna i potrzebna – komentuje Joanna Erdman, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Fundacja Polska Bezgotówkowa konsekwentnie włącza się w projekty oraz organizuje własne inicjatywy, których celem jest aktywizacja zawodowa kobiet oraz wyrównywanie szans w biznesie, m.in. poprzez promocje i partnerstwa w programach edukacyjnych, np. Top Women w e-biznesie, Sukces Pisany Szminką. W 2023 r. Fundacja będzie również uczestniczyć w Global Mentoring Walk – inicjatywie, która daje kobietom możliwość czerpania wiedzy i wymiany cennych doświadczeń. W minionym roku Fundacja była również ambasadorem pierwszej polskiej edycji programu Visa She’s NEXT, dedykowanego przedsiębiorczości kobiet. Wspiera również edukację finansową i przedsiębiorczość dostarczając wiedzę i narzędzia do prowadzenia własnego biznesu oraz budowania finansowej niezależności wszystkich grup społecznych.

Jesteśmy gotowi,
by dzielić się z Tobą
wszystkim co wiemy!

Zapisz się do darmowego newslettera

Zapisz się do darmowego newslettera.

Wybierz z listy Twój segment