1. Polska bezgotówkowa
  2. Aktualności
  3. Prezes Mieczysław Groszek na konferencji Cyber Academy
Prezes Mieczysław Groszek na konferencji Cyber Academy

Prezes Mieczysław Groszek na konferencji Cyber Academy

1 min czytania

W dniach 15-16 października w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbyła się 4. edycja Cyber Academy poświęcona zagadnieniom cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji. W konferencji wzięli udział eksperci ze świata finansów, biznesu i administracji publicznej.

W jednym z paneli dyskusyjnych „Płatności bezgotówkowe – zegarek, karta, telefon. Innowacje, ale czy bezpieczne” wziął udział prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa dr Mieczysław Groszek. Tematyka debaty dotyczyła otwartej bankowości, zwracaniu przez banki większej uwagi na customer experience i rozwój systemów informatycznych, zwiększających bezpieczeństwo finansów. Omawiano także dyrektywę PSD II i jej wpływ na polskiego konsumenta.

Dr Mieczysław Groszek podkreślił, że zdecydowana większość przedsiębiorców po roku bezpłatnego użytkowania decyduje się na dalsze udostępnianie klientom płatności bezgotówkowych co oznacza, że Program Polska Bezgotówkowa spełnia swoje zadanie. W debacie wzięli także udział: Zdzisław Mikłaszewicz – eService, Małgorzata Ciszecka – Visa, Michał Pierzgalski - KIR

Jesteśmy gotowi,
by dzielić się z Tobą
wszystkim co wiemy!

Zapisz się do darmowego newslettera

Zapisz się do darmowego newslettera.

Wybierz z listy Twój segment