16.10.2019

Prezes Mieczysław Groszek na konferencji Cyber Academy

W dniach 15-16 października w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbyła się 4. edycja Cyber Academy poświęcona zagadnieniom cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji. W konferencji wzięli udział eksperci ze świata finansów, biznesu i administracji publicznej.

W jednym z paneli dyskusyjnych „Płatności bezgotówkowe – zegarek, karta, telefon. Innowacje, ale czy bezpieczne” wziął udział prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa dr Mieczysław Groszek. Tematyka debaty dotyczyła otwartej bankowości, zwracaniu przez banki większej uwagi na customer experience i rozwój systemów informatycznych, zwiększających bezpieczeństwo finansów. Omawiano także dyrektywę PSD II i jej wpływ na polskiego konsumenta.

Dr Mieczysław Groszek podkreślił, że zdecydowana większość przedsiębiorców po roku bezpłatnego użytkowania decyduje się na dalsze udostępnianie klientom płatności bezgotówkowych co oznacza, że Program Polska Bezgotówkowa spełnia swoje zadanie. W debacie wzięli także udział: Zdzisław Mikłaszewicz – eService, Małgorzata Ciszecka – Visa, Michał Pierzgalski - KIR

< Powrót do aktualności

Przeczytaj inne artykuły: