1. Polska bezgotówkowa
  2. Aktualności
  3. Prezentacja Dynamicznego Indeksu Konsumpcji
Prezentacja Dynamicznego Indeksu Konsumpcji

Prezentacja Dynamicznego Indeksu Konsumpcji

1 min czytania

13 listopada 2019 roku w siedzibie Polityki Insight przy ul. Słupeckiej 6 w Warszawie odbyło się spotkanie, na którym zaprezentowano Dynamiczny Indeks Konsumpcji

Polityka Insight we współpracy z Fundacją Polska Bezgotówkowa opracowała Dynamiczny Indeks Konsumpcji (DIK) - nowatorski wskaźnik mierzący koniunkturę konsumencką na podstawie kwartalnych danych o liczbie i wartości transakcji bezgotówkowych zbieranych przez Fundację Polska Bezgotówkowa. Pozwala on przewidzieć, jak będzie się kształtowała realna dynamika konsumpcji w Polsce zanim GUS opublikuje pełne dane o PKB.

Dodatkowo podczas spotkania odbyła się debata „Czy konsumpcja w Polsce jest odporna na globalne spowolnienie?” Rozmowę prowadził Adam Czerniak – Polityka Insight, a wzięli w niej udział Mieczysław Groszek prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa, Hanna Cichy –  Polityka Insight, Andrzej Halesiak – Bank Światowy, Monika Kurek – Bank Pocztowy.
Prezes Fundacji Mieczysław Groszek podkreślał znaczenie nowego wskaźnika na rynku informacji gospodarczej – „Jestem bardzo zadowolony, że udało nam się wspólnie, Fundacji Polska Bezgotówkowa oraz Polityce Insight, zrealizować ten projekt. Rolą Fundacji jest budowa infrastruktury do płatności bezgotówkowych. Natomiast cieszymy się, że uda nam się również zaistnieć w historii gospodarczej jako kontrybutor do ważnych wskaźników gospodarczych".

Więcej na temat Dynamicznego Indeksu Konsumpcji - www.indekskonsumpcji.pl

Jesteśmy gotowi,
by dzielić się z Tobą
wszystkim co wiemy!

Zapisz się do darmowego newslettera

Zapisz się do darmowego newslettera.

Wybierz z listy Twój segment