1. Polska bezgotówkowa
  2. Aktualności
  3. Polska Bezgotówkowa na XVIII Kongresie Gmin Wiejskich w Poznaniu
Polska Bezgotówkowa na XVIII Kongresie Gmin Wiejskich w Poznaniu

Polska Bezgotówkowa na XVIII Kongresie Gmin Wiejskich w Poznaniu

1 min czytania

W dniach 19-20 czerwca w Hali Międzynarodowych Targów Poznańskich odbył się XVIII Kongres Gmin Wiejskich poświęcony debatom na temat rozwoju obszarów wiejskich i tworzeniem warunków do jego realizacji. Organizatorem wydarzenia był Związek Gmin Wiejskich, a wśród zaproszonych gości znaleźli się wójtowie polskich gmin. Fundację Polska Bezgotówkowa reprezentowała na Kongresie Monika Grabowska, Dyrektor ds. Sprzedaży i Produktów.

Monika Grabowska podkreśliła jak ważna rolę odgrywa obrót bezgotówkowy w gminach i dla gmin. Zarówno przedsiębiorcy, działający na ternie gmin, jak też urzędy i inne instytucje w gminach są nim coraz bardziej zainteresowane i zdają sobie sprawę, że akceptacja płatności bezgotówkowych jest konieczna w nowoczesnej gminie.

Płatności bezgotówkowe są dobrze przyjmowane przez mieszkańców gmin, co przyczynia się do rozwoju sieci akceptacji kart płatniczych w całej Polsce. Z Programu Polska Bezgotówkowa skorzystali przedsiębiorcy z ponad 2000 gmin, a łączna liczba terminali zainstalowanych dzięki Programowi przekroczyła już w czerwcu 38 tys. sztuk.

Podczas Kongresu przedstawione zostały także wyniki programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej, realizowanego przez Krajową Izbę Rozliczeń we współpracy z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii ( w terminale wyposażono 1500 polskich urzędów, co stanowi ponad połowę wszystkich urzędów w Polsce). Dzięki upowszechnianiu płatności bezgotówkowych gminy przyczyniają się do zaspokajania potrzeb swoich mieszkańców w zakresie innowacji i bezpieczeństwa finansowego. Płatności bezgotówkowe to szybsza obsługa obywateli, usprawnienie pracy urzędów  oraz oszczędność kosztów.

Jesteśmy gotowi,
by dzielić się z Tobą
wszystkim co wiemy!

Zapisz się do darmowego newslettera

Zapisz się do darmowego newslettera.

Wybierz z listy Twój segment