1. Polska bezgotówkowa
  2. Aktualności
  3. Polska Bezgotówkowa na Kongresie Edukacji Finansowej
Polska Bezgotówkowa na Kongresie Edukacji Finansowej

Polska Bezgotówkowa na Kongresie Edukacji Finansowej

1 min czytania

Kongres Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości 2018 to forum dyskusji, wymiany doświadczeń i nawiązania współpracy pomiędzy wszystkimi kluczowymi podmiotami odpowiedzialnymi za realizację zadań wynikających z edukacji ekonomicznej wśród różnych grup społecznych.

Druga edycja Kongresu odbyła się w dniu 15 marca na PGE Narodowym pod honorowym patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Jednym z prelegentów na Kongresie był Pan Piotr S. Juda, Dyrektor ds. Audytu, Zgodności i Kontroli Jakości w Fundacji Polska Bezgotówkowa.  W swoim wykładzie przedstawił jakie nowe wyzwania dla wolontariatu ekonomicznego stawia edukacja w zakresie obrotu bezgotówkowego. Pokreślił, jak ważna jest w dzisiejszych czasach, w dobie rozwoju technologii informatycznych, rola dobrej edukacji w kształtowaniu pozytywnych postaw zarówno konsumentów, jak i przedsiębiorców w stosunku do obrotu bezgotówkowego.

Istotnym elementem Kongresu była także część plenarna z debatą pt. „Cyfryzacja gospodarki a edukacja ekonomiczna – wyzwania” z udziałem wysokich przedstawicieli najważniejszych instytucji patronackich.

W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 300 osób, wśród których znaleźli się: przedstawicieli instytucji publicznych (w tym m.in. Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju czy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych), jednostek samorządów terytorialnych i ich reprezentacji (w tym 16 miast wojewódzkich), uczelni (ponad 120 w całej Polsce), szkół i kuratoriów, Uniwersytetów Trzeciego Wieku, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych oraz sektora finansowego i mediów.

Wydarzeniu towarzyszyła Strefa Edukacji Finansowej – przestrzeń networkingowa, w której przedstawiciele różnych podmiotów mieli możliwość nawiązania kontaktów i przedstawienia efektów swoich działań na rzecz edukacji ekonomicznej.

Jesteśmy gotowi,
by dzielić się z Tobą
wszystkim co wiemy!

Zapisz się do darmowego newslettera

Zapisz się do darmowego newslettera.

Wybierz z listy Twój segment