1. Polska bezgotówkowa
  2. Aktualności
  3. Polska Bezgotówkowa dla polskich sołectw
Polska Bezgotówkowa dla polskich sołectw

Polska Bezgotówkowa dla polskich sołectw

1 min czytania

Przedstawiciele Fundacji Polska Bezgotówkowa spotkali się 11 czerwca br. w Senacie RP z sołtysami z całej Polski podczas konferencji „Sołectwo, sołtys – kompetencje, obowiązki”.

Konferencja organizowana przez redakcję „Gazetę Sołecką” i Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów we współpracy z Komisją Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Komisją Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej Senatu RP była okazją do wręczenia nagród laureatom 16. edycji konkursu „Sołtys Roku”.

Dr Mieczysław Groszek, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa, w swoim wystąpieniu skierowanym do sołtysów podkreślił, że obrót bezgotówkowy przekłada się na wyższy poziom zatrudnienia i wyższą wydajność pracy, a w konsekwencji przyczynia się do równomiernego rozwoju społecznego i gospodarczego regionów. Płatności bezgotówkowe to medium XXI wieku – dostęp do nich powinien być możliwy wszędzie – tak, żeby wyrównać różnicę pomiędzy miastem a terenami wiejskimi, gdzie często trudniej jest płacić bezgotówkowo.

Sołtys jest liderem danej społeczności, przedstawicielem interesów mieszkańców wsi a jego rolą jest przede wszystkim aktywizowanie środowiska lokalnego.

Mamy nadzieję, że wspólnie z sołtysami będziemy aktywnie promować rozwój nowoczesnej, cyfrowej Polski – powiedział dr Mieczysław Groszek, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Więcej informacji nt. konferencji na stronie Senatu RP (link: https://www.senat.gov.pl/aktualnosci/art,10729,konferencja-solectwo-soltys-kompetencje-obowiazki-i-gala-konkursu-soltys-roku.html)

Jesteśmy gotowi,
by dzielić się z Tobą
wszystkim co wiemy!

Zapisz się do darmowego newslettera

Zapisz się do darmowego newslettera.

Wybierz z listy Twój segment