1. Polska bezgotówkowa
  2. Aktualności
  3. Podatnik bezgotówkowy – szybki zwrot VAT-u i ulga podatkowa na terminal dla przedsiębiorców
Podatnik bezgotówkowy – szybki zwrot VAT-u i ulga podatkowa na terminal dla przedsiębiorców

Podatnik bezgotówkowy – szybki zwrot VAT-u i ulga podatkowa na terminal dla przedsiębiorców

1 min czytania

Podatnik bezgotówkowy to nowy Program Ministerstwa Finansów, dzięki któremu przedsiębiorcy mogą otrzymać ulgę na terminal w podatku dochodowym oraz zwrot VAT-u już w 15 dni. 

Program Podatnik bezgotówkowy dostępny jest w dwóch pakietach GOLD oraz SILVER:

- Z pakietu GOLD mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy zapłacili więcej podatku VAT niż powinni, a przy tym przyjmują płatności bezgotówkowe oraz rejestrują sprzedaż na kasach online lub wirtualnych. Po spełnieniu wskazanych warunków, zwrot nadwyżki można otrzymać już w 15 dni od momentu złożenia wniosku.

 

Dodatkowo, przedsiębiorcy, którzy przystąpią do Programu i są płatnikiem bezgotówkowym przez minimum 7 miesięcy w roku, otrzymają bezterminową ulgę na terminal płatniczy w podatku dochodowym w wysokości 200% (maksymalnie 2000 zł rocznie).

- Pakiet SILVER jest natomiast skierowany do przedsiębiorców, którzy nie korzystają z terminali płatniczych oraz tych, którzy korzystali z Programu Polska Bezgotówkowa, a po jego zakończeniu chcą kontynuować przyjmowanie płatności bezgotówkowych. Wówczas otrzymają ulgę na zakupy związane z terminalem, np. zakup, najem, opłaty systemowe, opłaty intercharge.

 

Więcej informacji oraz szczegółowe warunki uczestnictwa w Programie znajdują się na stronie: Podatnik Bezgotówkowy dla firm to najszybszy zwrot VAT w całej Unii Europejskiej (podatki.gov.pl)

 

Jesteśmy gotowi,
by dzielić się z Tobą
wszystkim co wiemy!

Zapisz się do darmowego newslettera

Zapisz się do darmowego newslettera.

Wybierz z listy Twój segment