1. Polska bezgotówkowa
  2. Aktualności
  3. Pierwsza konferencja „Future of Payments” za nami. Zapraszamy za rok!
Pierwsza konferencja „Future of Payments” za nami. Zapraszamy za rok!

Pierwsza konferencja „Future of Payments” za nami. Zapraszamy za rok!

3 min czytania

Zakończyła się pierwsza konferencja „Future of Payments” organizowana przez Fundację Polska Bezgotówkowa. Eksperci ze świata finansów, nowych technologii, nauki, prawa i biznesu rozmawiali m.in. o perspektywach cyfrowych płatności w Polsce, potencjale wykorzystania sztucznej inteligencji oraz cyberbezpieczeństwie. Konferencję zamknęła uroczysta gala, podczas której przyznano nagrody dla innowacyjnych projektów oraz wizjonera rynku płatności. Kolejna edycja odbędzie się jesienią 2024.

- Chcemy, aby to wydarzenie było cykliczną platformą wymiany doświadczeń, forum dialogu ekspertów oraz inkubatorem pomysłów na dalszy dynamiczny rozwój branży płatniczej. Już dzisiaj możemy ogłosić, że spotkamy się ponownie w przyszłym roku w ramach „Future of Payments”. Dzięki znakomitym ekspertom otrzymaliśmy ogromną dawkę inspiracji i wiedzy o trendach, innowacjach i bezpieczeństwie w obszarze płatności cyfrowych, przedstawioną z różnych punktów widzenia. Myślę, że przestrzeń do swobodnej wymiany myśli w ramach różnych branż i sektora publicznego jest nam potrzebna do wytyczania dalszych kierunków rozwoju. Dziękujemy naszym prelegentom, uczestnikom dyskusji i moderatorom za podzielenie się doświadczeniem oraz praktycznymi przykładami wdrożeń, a uczestnikom konferencji za obecność i aktywny udział w naszych badaniach ankietowych. Cieszę się, że łączy nas wspólna wizja – chcemy, żeby polski rynek płatności stawał się coraz bardziej innowacyjny, przyjazny i bezpieczny dla klientów oraz konkurencyjny wobec innych rynków w Europie – komentuje Joanna Erdman, Prezeska Zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Konferencję „Future of Payments” otworzyła prelekcja i dyskusja o przyszłości pieniądza moderowana przez Chrisa Skinnera – jednego z najważniejszych komentatorów rynku cyfrowych transakcji w Europie. W dalszej części spotkania eksperci dyskutowali m.in. o korzyściach płynących dla rynku płatności z potencjału, który tkwi w sztucznej inteligencji w sferze płatności, bezpieczeństwa i analizy danych. Omawiali także kierunki rozwoju rynku w takich obszarach jak budowa doświadczenia klienta czy zmiany technologiczne i rozwój infrastruktury płatniczej. Konferencję zamknęła dyskusja o wpływie nowych regulacji na rynek usług płatniczych, w tym Open Finance oraz walutach cyfrowych.

Uroczysta gala i wręczenie nagród za innowacyjność

Po konferencji odbyła się uroczysta gala, na której nagrodzono osoby, firmy i inicjatywy odpowiadające za istotny wpływ na rozwój płatności cyfrowych w przyszłości. Uhonorowano:

· Hub Technologiczno-Produktowy Visa w Warszawie za „Przełomowe wydarzenie roku”
· Ekologiczne karty PKO Bank Polski w kategorii „Zielone oblicze technologii” 
· Smart City Wrocław za promowanie idei „W świecie smart cities” 
· Click to Pay jako „Innowację na miarę naszych czasów” 
· Bartosza Ciołkowskiego z Mastercard w kategorii „Wyprzedzając przyszłość. Wizjoner” 
· Nagrodę publiczności otrzymało rozwiązanie PayEye prezentowane w Strefie Partnerów

- To ogromna przyjemność móc nagrodzić osoby, organizacje i projekty, które aktywnie wpływają na rozwój płatności cyfrowych w Polsce. Każda z przyznanych przez środowisko nagród to dowód na to, że w naszym kraju nie brakuje innowatorów, ludzi i firm pełnych pasji i wiedzy, którzy chętnie podejmują wyzwania, dzielą się swoimi doświadczeniami i szukają dla swoich pomysłów praktycznych zastosowań – dodaje Joanna Erdman.

Na bazie inspiracji z konferencji pojawi się powstały na zlecenie Fundacji Polska Bezgotówkowa raport „Przyszłość Płatności. W stronę cyfrowego świata” z podsumowaniem badań i analiz, które rzucą nowe światło na kluczowe trendy i wyzwania stojące przed branżą płatniczą.

Jesteśmy gotowi,
by dzielić się z Tobą
wszystkim co wiemy!

Zapisz się do darmowego newslettera

Zapisz się do darmowego newslettera w ramach Akademii Przedsiębiorcy