1. Polska bezgotówkowa
  2. Aktualności
  3. Konferencja „Dostęp MŚP do kredytu w Polsce. Ocena stanu obecnego i perspektyw”
Konferencja  „Dostęp MŚP do kredytu w Polsce. Ocena stanu obecnego i perspektyw”

Konferencja „Dostęp MŚP do kredytu w Polsce. Ocena stanu obecnego i perspektyw”

1 min czytania

3 lipca w Warszawie odbyła się konferencja „Dostęp mikro, małych i średnich przedsiębiorców do kredytu w Polsce. Ocena stanu obecnego i perspektyw”, zorganizowana przez Związek Banków Polskich.

Wydarzenie podzielono na cztery bloki tematyczne poświęcone: dostępności kredytów dla przedsiębiorców, nowym regulacjom dotyczącym sektora bankowego w odniesieniu do finansowania MŚP, nowym technologiom wspierającym dostępność finansowania oraz publicznym instrumentom wsparcia dostępu do kredytu.

W jednej sesji tematycznej udział wzięli przedstawiciele Fundacji Polska Bezgotówkowa. Podczas wprowadzenia do bloku „Nowoczesne technologie, cyfryzacja i obrót bezgotówkowy sojusznikiem w dostępnie do kredytu” Wiceprezes Fundacji Zbigniew Wiśniewski zaprezentował aktualny status Programu Polska Bezgotówkowa oraz jego wpływ na rynek płatniczy w Polsce.

Następnie odbył się panel dyskusyjny, którego moderatorem był Wiceprezes Fundacji Paweł Widawski. W rozmowie wzięli udział: Bartosz Kubik – Bank Spółdzielczy w Ostrowii Mazowieckiej, Rafał Sukiennik – Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Jacek Czech – Krajowa Izba Gospodarcza, Wojciech Widenka – ING Bank Śląski

Jesteśmy gotowi,
by dzielić się z Tobą
wszystkim co wiemy!

Zapisz się do darmowego newslettera

Zapisz się do darmowego newslettera.

Wybierz z listy Twój segment