1. Polska bezgotówkowa
  2. Aktualności
  3. Joanna Erdman w zarządzie Fundacji Polska Bezgotówkowa
Joanna Erdman w zarządzie Fundacji Polska Bezgotówkowa

Joanna Erdman w zarządzie Fundacji Polska Bezgotówkowa

2 min czytania

Z dniem 1 lipca br. Joanna Erdman dołączy do zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa w randze wiceprezesa. 
Joanna Erdman od lat zajmuje się obszarem strategii, bankowości cyfrowej, digitalizacji i rozwoju technologicznego. Swoją karierę bankową rozpoczęła w Grupie Pekao SA. 
Od 2000 r. związana z mBankiem, pierwszym wirtualnym bankiem w Polsce, którego była również współzałożycielką. W mBanku sprawowała ostatnio funkcję dyrektorki ds. projektów strategicznych w bankowości detalicznej. Joanna Erdman wspierała strategicznie Fundację Polska Bezgotówkowa od początku jej działania jako członek Rady Fundacji. Doradzała również w European Payment Advisory Commitee oraz w Visa Client Council.
Nowa wiceprezes Fundacji aktywnie uczestniczy w inicjatywach rynkowych z obszaru rozwoju innowacji i płatności bezgotówkowych oraz cyfryzacji. Poza mBankiem, współtworzyła takie marki jak MultiBank, Orange Finanse, BLIK, mojeID. Od czerwca 2018 r. do chwili obecnej pełniła również funkcję Przewodniczącej Rady Wydawców Kart Bankowych przy Związku Banków Polskich. Za aktywność i kreatywność w działalności na rzecz rozwoju sektora bankowego została wyróżniona w tym roku nagrodą im. prof. Remigiusza Kaszubskiego, a wcześniej - medalem im. M. Kopernika. 
Joanna Erdman jest absolwentką Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego oraz studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej na kierunku Przywództwo w innowacjach. Posiada tytuł Master of Business Administration (MBA) Polsko-Amerykańskiego Centrum Zarządzania oraz University of Maryland. Jest również laureatką tytułu Najbardziej wpływowej kobiety w branży płatniczej przyznawanego przez portal cashless.pl.
Oprócz Joanny Erdman, w skład zarządu nowej kadencji wchodzą: Grażyna Ciurzyńska (prezes zarządu), dr Paweł Widawski oraz Zbigniew Wiśniewski (wiceprezesi).

Jesteśmy gotowi,
by dzielić się z Tobą
wszystkim co wiemy!

Zapisz się do darmowego newslettera

Zapisz się do darmowego newslettera.

Wybierz z listy Twój segment