1. Polska bezgotówkowa
  2. Aktualności
  3. Jaka przyszłość czeka cyfrowe płatności? Fundacja Polska Bezgotówkowa zaprasza na konferencję „Future of Payments"
Jaka przyszłość czeka cyfrowe płatności? Fundacja Polska Bezgotówkowa zaprasza na konferencję „Future of Payments"

Jaka przyszłość czeka cyfrowe płatności? Fundacja Polska Bezgotówkowa zaprasza na konferencję „Future of Payments"

3 min czytania

Eksperci ze świata płatności – reprezentanci biznesu, nowych technologii i sektora publicznego, dziennikarze i wizjonerzy rynku – spotkają się 30 listopada 2023 r. w Warszawie, by porozmawiać o perspektywach rozwoju płatności w najbliższych latach.

W konferencji Future of Payments udział zapowiedzieli przedstawiciele najważniejszych firm polskiego sektora bankowego, międzynarodowych firm technologicznych, fintechów oraz NGO, a także grono zagranicznych specjalistów.

Gościem specjalnym będzie Chris Skinner, czołowy komentator świata cyfrowych finansów, przewodniczący europejskiego forum The Financial Services Club i Nordic Finance Innovation, a także autor bloga theFinanser.com oraz wielu publikacji na temat regulacji i przyszłości bankowości. 

Chcemy, by wydarzenie Future of Payments stało się ważnym punktem na mapie konferencji finansowych w naszym kraju. Zależy nam na tym, by była to przestrzeń do wymiany doświadczeń i opinii dla ludzi, których wiedza i działalność pozwalają rozwijać innowacje w obszarze cyfrowych płatności. Stawiamy na praktyczne podejście i dlatego do udziału w konferencji zaprosiliśmy wybitnych ekspertów rynku, bez których tak dynamiczna digitalizacja sektora finansowego nie byłaby możliwa – komentuje Joanna Erdman, prezes zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa, organizatora wydarzenia Future of Payments.

Plan konferencji: od AI po cyfrowe waluty

Konferencję otworzy zamknięta sesja roundtable – o przyszłości bezgotówkowych płatności będą dyskutować przedstawiciele m.in. Ministerstwa Finansów, Komisji Nadzoru Finansowego, Fundacji Polska Bezgotówkowa, Związku Banków Polskich oraz reprezentanci banków i operatorów płatności.

Prelekcje i debaty zostaną podzielone na 5 bloków tematycznych, poświęconych:

  • rozwojowi i roli cyfrowych pieniędzy (sesja wprowadzająca),

  • sztucznej inteligencji i nowych technologii w płatnościach,

  • budowaniu doświadczenia klienta,

  • cyberbezpieczeństwu,

  • open finance i walutom cyfrowym.

Zapowiada się ciekawy dzień, pełen wymiany doświadczeń i z udziałem osób, których praca wpływa na skalę i kierunki digitalizacji płatności nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Dla uczestników konferencji przygotowujemy również Strefę Partnerów, w której będą mogli zapoznać się z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi w branży płatniczej, oferowanymi przez czołowych polskich i międzynarodowych dostawców. Po konferencji zaprezentujemy raport „Future of Payments” z najnowszymi badaniami i analizami, które rzucą nowe światło na kluczowe trendy i wyzwania stojące przed sektorem finansowym – dodaje Joanna Erdman.

Informacje na temat wydarzenia – w tym agenda i formularz rejestracyjny – dostępne są na stronie internetowej konferencji www.futureofpayments.pl. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona.

Jesteśmy gotowi,
by dzielić się z Tobą
wszystkim co wiemy!

Zapisz się do darmowego newslettera

Zapisz się do darmowego newslettera.

Wybierz z listy Twój segment