1. Polska bezgotówkowa
  2. Aktualności
  3. Grażyna Ciurzyńska nowym prezesem zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa
  Grażyna Ciurzyńska nowym prezesem zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa

Grażyna Ciurzyńska nowym prezesem zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa

1 min czytania

Rada Fundacji, w drodze rozstrzygnięcia konkursu, powołała  Grażynę Ciurzyńską na prezesa zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa.  Z dniem 1 czerwca 2021 r.  dołączy ona do zarządu, a miesiąc później obejmie stanowisko prezesa zarządu.  Zastąpi tym samym dr Mieczysława Groszka, który piastował tę funkcję w kończącej się kadencji.

Grażyna Ciurzyńska od 25 lat związana jest z sektorem finansowym, w tym z rynkiem płatności bezgotówkowych. Była odpowiedzialna za obszar działalności kartowej, współpracę z międzynarodowymi organizacjami płatniczymi oraz z dostawcami technologii bankowych. Odpowiadała za wdrożenie innowacyjnych produktów i rozwiązań płatniczych. Była członkiem Rady Fundacji Polska Bezgotówkowa, członkiem prezydium Rady Wydawców Kart Bankowych, a wcześniej prezydium Rady Cash Management przy ZBP.

Pracowała na wyższych stanowiskach menadżerskich w obszarze biznesu korporacyjnego. Nadzorowała współpracę z klientami strategicznymi oraz tworzenie programów finansowania przedsiębiorstw. W obszarze detalicznym była odpowiedzialna za kreowanie strategii działalności detalicznej, polityki sprzedażowej i cenowej, a także zarządzanie siecią sprzedaży, projektowanie i wdrażanie produktów. Posiada doświadczenie w pracy w administracji rządowej oraz w zarządzaniu spółkami, w tym jako prezes zarządu i członek rad nadzorczych.  

Nowa prezes zarządu jest absolwentką Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Podyplomowego Studium Europejskiego Prawa Bankowego Instytutu Nauk Prawnych PAN. Przez wiele lat związana z pracą naukowo-dydaktyczną w Instytucie Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Jesteśmy gotowi,
by dzielić się z Tobą
wszystkim co wiemy!

Zapisz się do darmowego newslettera

Zapisz się do darmowego newslettera.

Wybierz z listy Twój segment