1. Polska bezgotówkowa
  2. Aktualności
  3. Fundacja Polska Bezgotówkowa wspiera kampanię edukacyjną ZUS!
Fundacja Polska Bezgotówkowa wspiera kampanię edukacyjną ZUS!

Fundacja Polska Bezgotówkowa wspiera kampanię edukacyjną ZUS!

2 min czytania

Fundacja Polska Bezgotówkowa wspiera kampanię edukacyjną Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo, prowadzoną przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Celem realizowanych działań jest edukacja finansowa obywateli - przybliżenie zagadnień bankowości elektronicznej oraz promowanie korzyści bezgotówkowego pobierania świadczeń z ZUS.

Postępujący rozwój technologiczny stanowi w dzisiejszych czasach wyzwanie dla całego społeczeństwa, jednak grupą, która w tym momencie potrzebuje szczególnego wsparcia są seniorzy - emeryci i renciści. Dlatego też, aby odpowiedzieć na te potrzeby Fundacja Polska Bezgotówkowa przyłącza się do kampanii informacyjno-edukacyjnej Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo, prowadzonej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Kampania ma na celu walkę z wykluczeniem finansowym i edukację finansową obywateli. Dzięki wielotorowym działaniom, seniorzy – emeryci i renciści, będą mogli poznać zalety otrzymywania świadczeń bezpośrednio na konto bankowe. Korzyści z otrzymywania świadczeń w formie bezgotówkowej to m.in. bezpieczeństwo osobiste związane z tym, że nie trzeba trzymać pieniędzy w domu, stały i szybki dostęp do konta, wygoda związana z zarządzaniem swoimi finansami oraz możliwość załatwiania spraw urzędowych przez Internet.

Czasy, w których przyszło nam funkcjonować to napędzające się zmiany wynikające m. in. z dynamicznego rozwoju sfery cyfrowej. To są innowacje, które ułatwiają nam codzienne czynności, ale niekiedy stanowią wyzwanie, szczególnie dla seniorów. Dlatego też Fundacja Polska Bezgotówkowa od początku swojego istnienia wspiera edukację finansową i technologiczną Polaków. W ramach kampanii edukacyjnej „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo” chcemy skupić się nie tylko na seniorach – emerytach i rencistach, których pragniemy wspierać w poszerzaniu świadomości finansowej, ale także na osobach młodych, które w naturalny sposób mogą przekazywać wiedzę o finansach swoim bliskim. Jest to szczególnie istotne w dzisiejszej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, kiedy to bezpieczeństwo seniorów jest zagrożone – powiedział dr Mieczysław Groszek, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Do wsparcia emerytów i rencistów jest zachęcane przede wszystkim młode pokolenie, dla którego rozwiązania dotyczące bankowości elektronicznej stanowią codzienność. Dzięki specjalnie przygotowanym infografikom można dowiedzieć się, jak osoby młode mogą zadbać o bezpieczeństwo swoich bliskich wyjaśniając im jak działa bankowość elektroniczna oraz z jakimi instytucjami krajowymi i lokalnymi można się kontaktować dzięki usługom online.  

Więcej informacji o całej kampanii można znaleźć na stronie internetowej ZUS:  https://www.zus.pl/o-zus/o-nas/kampania-bezpieczny-zdrowy-bezgotowkowy-

Jesteśmy gotowi,
by dzielić się z Tobą
wszystkim co wiemy!

Zapisz się do darmowego newslettera

Zapisz się do darmowego newslettera.

Wybierz z listy Twój segment