1. Polska bezgotówkowa
  2. Aktualności
  3. Fundacja Polska Bezgotówkowa podczas Forum Usług Płatniczych
Fundacja Polska Bezgotówkowa podczas Forum Usług Płatniczych

Fundacja Polska Bezgotówkowa podczas Forum Usług Płatniczych

1 min czytania

16 października, podczas ogólnopolskiego Dnia Płatności Bezgotówkowych, odbyło się Forum Usług Płatniczych. Konferencja była organizowana przez Związek Banków Polskich, Centrum Prawa Bankowego i Informacji oraz miesięcznik Bank. Jedna z części konferencji, zatytułowana Warto Bezgotówkowo, była poświęcona płatnościom bezgotówkowym. Rozpoczęło ją wystąpienie Waldemara Zbytka z Warszawskiego Instytutu Bankowości, który podsumował II edycję ogólnopolskiej kampanii Warto Bezgotówkowo. Następnie uczestnicy konferencji mieli możliwość wysłuchania raportu z badań dr Agnieszki Huterskiej z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, dotyczącego lokalnych uwarunkowań akceptacji i stosowania płatności bezgotówkowych w Polsce.

Na koniec odbył się panel dyskusyjny p.t. Rozwój obrotu bezgotówkowego – korzyści dla konsumenta i przedsiębiorcy. Panel moderowany był przez Włodzimierza Kicińskiego, zastępcę prezesa Związku Banków Polskich. W panelu uczestniczyli Dorota Dublanka z Fundacji KIR na Rzecz Rozwoju Cyfryzacji Cyberium oraz dr hab. Michał Polasik z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Fundację Polska Bezgotówkowa reprezentował dr Paweł Widawski, który podczas swojego wystąpienia podkreślił konieczność stworzenia ram organizacyjnych i legislacyjnych mających na celu równouprawnienie w zakresie wyboru metody płatności – bezgotówkowo czy gotówką. Ponadto dr Paweł Widawski przywołał wyniki działania Programu Polska Bezgotówkowa i podkreślił, że 10% terminali, które obecnie funkcjonuje w Polsce to terminale sfinansowane przez Fundację Polska Bezgotówkowa.

Uczestnicy panelu podkreślali, że szeroka popularyzacja płatności bezgotówkowych jest jednym z najważniejszych kroków w kierunku dalszego rozwoju społecznego i umożliwia eliminację tzw. wykluczenia finansowego.

 

Jesteśmy gotowi,
by dzielić się z Tobą
wszystkim co wiemy!

Zapisz się do darmowego newslettera

Zapisz się do darmowego newslettera.

Wybierz z listy Twój segment