1. Polska bezgotówkowa
  2. Aktualności
  3. Fundacja Polska Bezgotówkowa partnerem strategicznym Programu Edukacyjnego „Warto Bezgotówkowo”!
Fundacja Polska Bezgotówkowa partnerem strategicznym Programu Edukacyjnego „Warto Bezgotówkowo”!

Fundacja Polska Bezgotówkowa partnerem strategicznym Programu Edukacyjnego „Warto Bezgotówkowo”!

2 min czytania

Fundacja Polska Bezgotówkowa poinformowała, że dołączyła jako partner strategiczny do Programu Edukacyjnego „Warto Bezgotówkowo”.

Akcja #WartoBezgotowkowo jest inicjatywą Koalicji na Rzecz Obrotu Płatności Bezgotówkowych i Mikropłatności. W ramach prowadzonej kampanii organizowany jest Tydzień Płatności Bezgotówkowych, którego celem jest edukacja obywateli oraz zachęcanie do świadomego korzystania z bezgotówkowych instrumentów płatniczych. Udział w Tygodniu Płatności Bezgotówkowych mogą wziąć zarówno osoby indywidualne, jak i przedsiębiorcy oraz instytucje publiczne. W tym roku Tydzień Płatności Bezgotówkowych przypada na 19 - 23 października.

Wszyscy dobrze wiemy, że rok 2020 jest dla nas szczególny, ponieważ postawił przed każdym z nas szereg wyzwań, którym należało sprostać. W otaczającej nas przestrzeni publicznej mogliśmy zauważyć, że przez ostatnie miesiące do płatności bezgotówkowych przekonali się zarówno klienci, którzy chcieli się czuć bezpiecznie w sklepach i innych punktach usługowo-handlowych, jak i przedsiębiorcy, którzy chcieli odpowiadać na oczekiwania tych klientów – powiedział dr Mieczysław Groszek, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Z badań profesora Michała Polasika z UMK w Toruniu wynika, że 38 proc. respondentów w trakcie epidemii COVID-19 częściej korzystało z płatności bezgotówkowych. Natomiast aż 1/3 respondentów wskazała, że po zakończonej epidemii nowego koronawirusa zdecydowanie będzie płaciło bezgotówkowo.

Te zmiany nawyków wymagają odpowiedniego wsparcia, edukacji społecznej – bo płatności bezgotówkowe się zmieniają. Dlatego też cieszę się, że również i w tym roku Fundacja Polska Bezgotówkowa będzie aktywnie wspierać i promować Tydzień Płatności Bezgotówkowych – dodał dr Mieczysław Groszek.

Fundacja Polska Bezgotówkowa rozpoczęła także drugą falę kampanii społecznej #ZdrowoBezgotówkowo, która przypomina klientom i przedsiębiorcom jak ważne jest przestrzeganie higieny, odpowiednich zachowań i nawyków, aby dbać o wspólne bezpieczeństwo siebie i innych w trakcie trwającej epidemii.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.polskabezgotowkowa.pl/zdrowobezgotowkowo.

Więcej informacji o Tygodniu Płatności Bezgotówkowych oraz całej akcji #WartoBezgotówkowo można znaleźć na stronie internetowej: https://wartobezgotowkowo.pl/.

Jesteśmy gotowi,
by dzielić się z Tobą
wszystkim co wiemy!

Zapisz się do darmowego newslettera

Zapisz się do darmowego newslettera.

Wybierz z listy Twój segment