19.10.2020

Fundacja Polska Bezgotówkowa partnerem strategicznym Programu Edukacyjnego „Warto Bezgotówkowo”!

Fundacja Polska Bezgotówkowa poinformowała, że dołączyła jako partner strategiczny do Programu Edukacyjnego „Warto Bezgotówkowo”.

Akcja #WartoBezgotowkowo jest inicjatywą Koalicji na Rzecz Obrotu Płatności Bezgotówkowych i Mikropłatności. W ramach prowadzonej kampanii organizowany jest Tydzień Płatności Bezgotówkowych, którego celem jest edukacja obywateli oraz zachęcanie do świadomego korzystania z bezgotówkowych instrumentów płatniczych. Udział w Tygodniu Płatności Bezgotówkowych mogą wziąć zarówno osoby indywidualne, jak i przedsiębiorcy oraz instytucje publiczne. W tym roku Tydzień Płatności Bezgotówkowych przypada na 19 - 23 października.

Wszyscy dobrze wiemy, że rok 2020 jest dla nas szczególny, ponieważ postawił przed każdym z nas szereg wyzwań, którym należało sprostać. W otaczającej nas przestrzeni publicznej mogliśmy zauważyć, że przez ostatnie miesiące do płatności bezgotówkowych przekonali się zarówno klienci, którzy chcieli się czuć bezpiecznie w sklepach i innych punktach usługowo-handlowych, jak i przedsiębiorcy, którzy chcieli odpowiadać na oczekiwania tych klientów – powiedział dr Mieczysław Groszek, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Z badań profesora Michała Polasika z UMK w Toruniu wynika, że 38 proc. respondentów w trakcie epidemii COVID-19 częściej korzystało z płatności bezgotówkowych. Natomiast aż 1/3 respondentów wskazała, że po zakończonej epidemii nowego koronawirusa zdecydowanie będzie płaciło bezgotówkowo.

Te zmiany nawyków wymagają odpowiedniego wsparcia, edukacji społecznej – bo płatności bezgotówkowe się zmieniają. Dlatego też cieszę się, że również i w tym roku Fundacja Polska Bezgotówkowa będzie aktywnie wspierać i promować Tydzień Płatności Bezgotówkowych – dodał dr Mieczysław Groszek.

Fundacja Polska Bezgotówkowa rozpoczęła także drugą falę kampanii społecznej #ZdrowoBezgotówkowo, która przypomina klientom i przedsiębiorcom jak ważne jest przestrzeganie higieny, odpowiednich zachowań i nawyków, aby dbać o wspólne bezpieczeństwo siebie i innych w trakcie trwającej epidemii.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.polskabezgotowkowa.pl/zdrowobezgotowkowo.

Więcej informacji o Tygodniu Płatności Bezgotówkowych oraz całej akcji #WartoBezgotówkowo można znaleźć na stronie internetowej: https://wartobezgotowkowo.pl/.

< Powrót do aktualności

Przeczytaj inne artykuły: