1. Polska bezgotówkowa
  2. Aktualności
  3. Fundacja Polska Bezgotówkowa partnerem Local Trends
Fundacja Polska Bezgotówkowa partnerem Local Trends

Fundacja Polska Bezgotówkowa partnerem Local Trends

1 min czytania

W dniach 11 – 12 października 2021 r. Fundacja Polska Bezgotówkowa brała udział w Europejskim Forum Samorządowym Local Trends w Poznaniu. Celem Forum jest wzmocnienie głosu gmin, miast, powiatów i województw w szerokiej dyskusji na temat rozwoju społeczno–gospodarczego kraju. W wydarzeniu brali udział zaproszeni przedstawiciele administracji, biznesu oraz środowisk naukowych z całej Polski.

Podczas konferencji dyskutowano, między innymi, o nowoczesnych i cyfrowych rozwiązaniach płatniczych. Rozmowy z samorządami toczyły się natomiast wokół budowania silnych i innowacyjnych miast, wsi, gmin, województw i powiatów.

Transformacja cyfrowa była jednym z głównych tematów Forum Local Trends. Liczby mówią same za siebie. W Polsce mamy ponad 1 mln terminali płatniczych i wszystkie obsługują transakcje zbliżeniowe. Z tej liczby ponad 430 tys. terminali pochodzi z Programu Polska Bezgotówkowa. Przed nami kolejny wielki krok - dalszy rozwój cyfrowych rozwiązań i usług dla konsumentów, które mogą być w oparciu o te nowoczesne rozwiązania płatnicze wdrożone. Budowa spójnego ekosystemu, cyfrowych płatności w powiązaniu z szeroką gamą usług dla mieszkańców pozwoli na dynamiczny rozwój miast, wsi, gmin, województw i powiatów oraz zwiększy otwartość konsumentów na innowacyjne rozwiązania – wskazała Grażyna Ciurzyńska, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Więcej informacji na temat cyfryzacji usług publicznych można znaleźć w materiale: https://www.forbes.pl/biznes/cyfryzacja-uslug-publicznych-od-petenta-do-e-klienta/j36j3eh

Jesteśmy gotowi,
by dzielić się z Tobą
wszystkim co wiemy!

Zapisz się do darmowego newslettera

Zapisz się do darmowego newslettera.

Wybierz z listy Twój segment