1. Polska bezgotówkowa
  2. Aktualności
  3. Fundacja Polska Bezgotówkowa partnerem instytucjonalnym Europejskiego Kongresu Finansowego!
Fundacja Polska Bezgotówkowa partnerem instytucjonalnym Europejskiego Kongresu Finansowego!

Fundacja Polska Bezgotówkowa partnerem instytucjonalnym Europejskiego Kongresu Finansowego!

2 min czytania

Fundacja Polska Bezgotówkowa poinformowała, że dołączyła do grona partnerów instytucjonalnych Europejskiego Kongresu Finansowego, który rozpocznie się 13 września w Sopocie.

Europejski Kongres Finansowy jest jednym z największych Kongresów gospodarczych w Polsce i jednym z najważniejszym wydarzeń dla sektora finansowego oferującym platformę dyskusyjną dla czołowych ekspertów i wybitnych liderów politycznych i biznesowych oraz przedstawicieli środowisk akademickich. W Kongresie w ciągu trzech dni weźmie udział ponad 1000 ekspertów i menadżerów z kraju i zagranicy, w tym prezesów i członków zarządów 50 największych instytucji z sektora finansowego, ponad 150 panelistów z Polski i zagranicy, 150 przedstawicieli mediów oraz 60 studentów i doktorantów z polskich i zagranicznych uczelni biorących udział w ramach trwającej wraz z Kongresem Akademii EKF.

Głównym celem Kongresu jest debata na temat stabilność europejskiego systemu finansowego, a także wypracowywanie rekomendacji w zakresie rozwiązań systemowych dotyczących bezpiecznego i zrównoważonego rozwoju. Tegoroczny EKF odbędzie się pod hasłem „Finanse w odmienionej rzeczywistości”. Od kilku lat w wielu państwach świata rządy, przedsiębiorstwa, a także krajowe i międzynarodowe instytucje dokonują głębokiej zielonej i cyfrowej transformacji. Pandemia koronawirusa nieustannie działa jako swoisty akcelerator tych procesów, dlatego też odbudowa gospodarki po jej zakończeniu będzie polegała na jeszcze szybszym i skuteczniejszym wdrażaniu zielonych i cyfrowych zmian w gospodarce.

Wśród głównych obszarów tematycznych tegorocznego EKF będą m. in. banki a rozwój gospodarki po pandemicznym kryzysie, cyfrowa transformacja usług finansowych, finanse w zielonej gospodarce, transformacja a troska o stabilność finansową, wyzwania dla edukacji, pracodawców i pracowników, konsument a mechanizmy gospodarki rynkowej oraz odpowiedzialne regulacje.

Więcej informacji o Europejskim Kongresie Finansowym można znaleźć na stronie: www.efcongress.com

Jesteśmy gotowi,
by dzielić się z Tobą
wszystkim co wiemy!

Zapisz się do darmowego newslettera

Zapisz się do darmowego newslettera.

Wybierz z listy Twój segment