1. Polska bezgotówkowa
  2. Aktualności
  3. Fundacja Polska Bezgotówkowa partnerem instytucjonalnym Europejskiego Kongresu Finansowego
Fundacja Polska Bezgotówkowa partnerem instytucjonalnym Europejskiego Kongresu Finansowego

Fundacja Polska Bezgotówkowa partnerem instytucjonalnym Europejskiego Kongresu Finansowego

1 min czytania

Europejski Kongres Finansowy to jedno z największych spotkań świata finansowego w Polsce. W tym roku wydarzenie odbyło się w dniach 13-14 września 2021 r. w Sopocie, a Fundacja Polska Bezgotówkowa była jego partnerem instytucjonalnym.

Hasłem przewodnim tegorocznego Kongresu były „Finanse w odmienionej rzeczywistości”, znalazło to odzwierciedlenie w głównych obszarach tematycznych, wokół których zbudowany został program EKF 2021.

Joanna Erdman, wiceprezes Fundacji Polska Bezgotówkowa wzięła udział w panelu dyskusyjnym pt. „W jakim miejscu przyśpieszonej transformacji na rynku płatności jesteśmy po ponad roku z pandemią?”, który odbył się drugiego dnia Kongresu. Panel prowadzony był przez Adriana Kurowskiego, dyrektora Visa w Polsce, a za wprowadzenie do panelu odpowiedzialny był Szymon Staśczak, dyrektor działu konsultingu i analiz w regionie Europy Środkowo-Wschodniej w Visa.

Paneliści skupili się na opisie transformacji cyfrowej i jej wpływie na branżę finansową. Rozwój płatności cyfrowych w Polsce na tle reszty Europy, preferencje konsumentów, zwrot w kierunku e-commerce oraz wsparcie odbudowy gospodarczej przez instytucje finansowe były kluczowymi tematami poruszanymi przez ekspertów.

Jesteśmy gotowi,
by dzielić się z Tobą
wszystkim co wiemy!

Zapisz się do darmowego newslettera

Zapisz się do darmowego newslettera.

Wybierz z listy Twój segment