1. Polska bezgotówkowa
  2. Aktualności
  3. Fundacja Polska Bezgotówkowa partnerem honorowym Cashless Cities Evening
Fundacja Polska Bezgotówkowa partnerem honorowym Cashless Cities Evening

Fundacja Polska Bezgotówkowa partnerem honorowym Cashless Cities Evening

2 min czytania

W dniu 10 stycznia 2019 roku w warszawskiej Fortecy przy ulicy Zakroczymskiej 12 odbył się Cashless Cities Evening enabled by Visa, którego partnerem honorowym  była Fundacja Polska Bezgotówkowa

Najważniejszym punktem programu organizowanego wydarzenia było przedstawienie rankingu najbardziej bezgotówkowych miast w kraju. Badanie oraz metodologię na podstawie której opracowane zostało zestawienie  bezgotówkowych miast w Polsce przygotowali i zaprezentowali  Mateusz Trawiński z Centrum Innowacji Społeczno-Samorządowych CentroPolis z Torunia oraz dr hab. Michał Polasik, profesor UMK. W zestawieniu brano pod uwagę stopień rozwoju  i zaawansowania płatności bezgotówkowych w transporcie publicznym w miastach, w jednostkach samorządowych oraz innych instytucjach z nimi powiązanych. Nagrodzonymi miastami w trzech kategoriach zostały:

- miasta do 20 tys. mieszkańców - Kępno

- miasta od 20 do 100 tys. mieszkańców – Konstancin Jeziorna

- miasta powyżej 100 tys. mieszkańców – Kraków

Nagrodę specjalną od Visa za z sukcesem wdrożony projekt nowego systemu płatności za przejazdy komunikacją miejską otrzymał Wrocław. 

Zanim ogłoszono wyniki rankingu miały miejsce dwa wystąpienia. Pierwsza prezentacja, którą prowadzili Maciej Mironiuk i Igor Zacharjasz z Visa – czyli partnera tytularnego dotyczyła trendów w płatnościach bezgotówkowych w samorządach oraz dwóch projektach prowadzonych przez Inkubator Innowacji Visy, którymi są aplikacje mobilne do płatności w strefach parkowania oraz transporcie. Kolejnym występującym była Elżbieta Burliga z First Data, która przedstawiła korzyści płynące z wdrożenia platformy do opłat za przejazdy komunikacją miejską, na przykładzie systemu zainstalowanego we Wrocławiu, którego firma First Data jest współautorem.

Podczas wydarzenia odbył się również panel dyskusyjny prowadzony przez Piotra Wardziaka, redaktora portalu Cashless.pl. Rozmówcami byli Tadeusz Kościński – Wiceminister Przedsiębiorczości i Technologii, Elżbieta Burliga z First Data, Jakub Kiwior z Visa, Robert Trętowski z KIR oraz Mieczysław Groszek – Prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa, który zaznaczył ważną rolę, jaką fundacja spełnia w rozwoju sieci akceptacji kart w Polsce.

Jesteśmy gotowi,
by dzielić się z Tobą
wszystkim co wiemy!

Zapisz się do darmowego newslettera

Zapisz się do darmowego newslettera.

Wybierz z listy Twój segment