1. Polska bezgotówkowa
  2. Aktualności
  3. Fundacja Polska Bezgotówkowa partnerem akcji #GOTOWIDOPOMOCY
Fundacja Polska Bezgotówkowa partnerem akcji #GOTOWIDOPOMOCY

Fundacja Polska Bezgotówkowa partnerem akcji #GOTOWIDOPOMOCY

2 min czytania

Fundacja Polska Bezgotówkowa poinformowała, że dołączyła do grona partnerów akcji pomocowej dla osób starszych #GOTOWIDOPOMOCY - organizowanej przez Fundację Legia  . W ramach współpracy Fundacja Polska Bezgotówkowa przekazała środki, które pozwolą sfinansować 1000 posiłków dla seniorów.

- Epidemia koronawirusa dotknęła wszystkich w Polsce, ale przede wszystkim przedsiębiorców i osoby starsze. Fundacja Polska Bezgotówkowa przygotowała kilka inicjatyw pomagających przedsiębiorcom łatwiej przejść przez problemy wywołane wirusem. Chcieliśmy zrobić coś dobrego również na rzecz najstarszych mieszkańców Warszawy - inicjatywa #gotowidopomocy idealnie wpisała się w nasze plany. Możliwość dotarcia z ciepłym posiłkiem dla najbardziej potrzebujących pomocy, spotkania się z nimi i wsparcia w tych trudnych chwilach - czy może być coś lepszego? Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w takiej akcji również osobiście jako wolontariusze-  komentuje Zbigniew Wiśniewski, wiceprezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Akcja #GOTOWIDOPOMOCY to obecnie największy program pomocy bezpośredniej dla seniorów 65+ w Polsce, który został uruchomiony przez Legię Warszawa. Wolontariusze Fundacji Legii, pracownicy klubu i harcerze ze Związku Harcertswa Rzeczpsopolitej z pomocową misją odwiedzili już blisko 25 tysięcy starszych osób na terenie Warszawy i okolic. Fundacja Polska Bezgotówkowa przekazała środki, które pozwoliły sfinansować 1000 posiłków dla seniorów, a pracownicy Fundacji jako wolontariusze uczestniczyli w dostarczaniu posiłków do potrzebujących.

Jesteśmy gotowi,
by dzielić się z Tobą
wszystkim co wiemy!

Zapisz się do darmowego newslettera

Zapisz się do darmowego newslettera.

Wybierz z listy Twój segment