1. Polska bezgotówkowa
  2. Aktualności
  3. Fundacja Polska Bezgotówkowa obecna na tegorocznym Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach
Fundacja Polska Bezgotówkowa obecna na tegorocznym Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach

Fundacja Polska Bezgotówkowa obecna na tegorocznym Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach

1 min czytania

Jaka przyszłość czeka branżę retail? 14. Europejski Kongres Gospodarczy za nami.

Fundacja Polska Bezgotówkowa była obecna na tegorocznym Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach. W debacie poświęconej rozwojowi branży retail uczestniczył Zbigniew Wiśniewski, wiceprezes Fundacji. Europejski Kongres Gospodarczy to wydarzenie, które od lat przyciąga największych ekspertów ekonomicznych w kraju. W tym roku szczególną uwagę poświęcono dyskusjom na temat przyszłości wspólnej Europy, zrównoważonego rozwoju europejskiej gospodarki oraz wyzwań ekonomicznych wynikających z aktualnej sytuacji geopolitycznej.

Cyfryzacja gospodarki gwałtownie przyspieszyła, a dynamiczny wzrost wykorzystania nowych technologii, również w obszarze płatności, z dnia na dzień zmienił wiele sektorów, firm i instytucji publicznych. Retail to jedna z tych branż, które w ostatnim czasie szczególnie odczuły potrzebę digitalizacji oraz rozwoju w kierunku sprzedaży internetowej i płatności elektronicznych.

Płatności bezgotówkowe w obszarze e-commerce w ostatnich latach bardzo ewoluowały pod kątem wygody konsumentów i bezpieczeństwa realizowanych transakcji. Dzięki tym zmianom możliwe było wprowadzanie nowych, bezpiecznych usług dla konsumentów – powiedział Zbigniew Wiśniewski, wiceprezes zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa.

 

Jesteśmy gotowi,
by dzielić się z Tobą
wszystkim co wiemy!

Zapisz się do darmowego newslettera

Zapisz się do darmowego newslettera.

Wybierz z listy Twój segment