1. Polska bezgotówkowa
  2. Aktualności
  3. Fundacja Polska Bezgotówkowa obecna na Konwencie na rzecz Współpracy i Rozwoju Polskiej Bankowości Spółdzielczej
Fundacja Polska Bezgotówkowa obecna na Konwencie na rzecz Współpracy i Rozwoju Polskiej Bankowości Spółdzielczej

Fundacja Polska Bezgotówkowa obecna na Konwencie na rzecz Współpracy i Rozwoju Polskiej Bankowości Spółdzielczej

2 min czytania

3 lutego 2022 r. odbył się Konwent na rzecz Współpracy i Rozwoju Polskiej Bankowości Spółdzielczej z udziałem Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Podczas tegorocznej edycji Konwentu dyskutowano między innymi o bieżącej sytuacji sektora bankowości spółdzielczej oraz wnioskach instytucji finansowych dotyczących działania w czasach pandemii w obszarze: cyberbezpieczeństwa. W wydarzeniu brali udział zaproszeni przedstawiciele polskiej bankowości spółdzielczej oraz izb gospodarczych.

Wiceprezes Fundacji Polska Bezgotówkowa, Joanna Erdman, wzięła udział w sesji poświęconej oczekiwaniom klientów oraz wyzwaniom ze strony konkurencji. W trakcie prezentacji dotyczącej zmian zachodzących w płatnościach w trakcie pandemii zwróciła uwagę na wysokie zainteresowanie przedsiębiorców instalacją terminali w grudniu 2021 r. Zbliżamy się do liczby pół miliona terminali zainstalowanych w ramach Programu Polska Bezgotówkowa. Z pomocy Fundacji skorzystało do tej pory ponad 350 tys. przedsiębiorców. Ci, którzy zdecydowali się na instalację urządzenia są zadowoleni i chętnie polecają je innym przedsiębiorcom. Obserwujemy, że w trakcie pandemii ta skłonność do polecania dodatkowo wzrosła, co też wynika z zapotrzebowania konsumenckiego. Chcemy płacić bezpiecznie i wygodnie – wskazała.

Następnie w trakcie debaty, w której wzięli udział Włodzimierz Kiciński (Związek Banków Polskich), Joanna Erdman (Fundacja Polska Bezgotówkowa), Katarzyna Siemaszko (Warmiński Bank Spółdzielczy w Jonkowie), Rafał Bednarek (Biuro Informacji Kredytowej SA), Artur Janczur (Bank BPS) oraz Tomasz Mieszczak (Nicolaus Bank w Toruniu), rozmówcy poruszyli temat wpływu nowych technologii i cyfryzacji na zmieniającą się sytuację banków oraz oczekiwania klientów. Joanna Erdman zwróciła uwagę, że technologia 5G może przyspieszyć cyfryzację i dostęp do szybkiego Internetu, natomiast nie jest to jedyny aspekt, który wspiera likwidację „białych plam” w sieci akceptacji instrumentów płatniczych. Nie należy zapominać o barierach edukacyjnych i mentalnych, które Fundacja swoimi działaniami stara się przełamywać. Do tej pory udało się ograniczyć bariery związane z kosztami posiadania terminala, natomiast cały czas wyzwaniem jest dotarcie z terminalami do małych miejscowości.

 

Jesteśmy gotowi,
by dzielić się z Tobą
wszystkim co wiemy!

Zapisz się do darmowego newslettera

Zapisz się do darmowego newslettera.

Wybierz z listy Twój segment