1. Polska bezgotówkowa
  2. Aktualności
  3. Fundacja Polska Bezgotówkowa na Impact’22
Fundacja Polska Bezgotówkowa na Impact’22

Fundacja Polska Bezgotówkowa na Impact’22

1 min czytania

Impact’22 to najbardziej prestiżowe wydarzenie gospodarczo-technologiczne w Europie Środkowo-Wschodniej. W tym roku szczególną uwagę poświęcono dyskusjom na temat aktualnej sytuacji gospodarczej i jej skutków w upowszechnianiu obrotu bezgotówkowego. Prezes Fundacji Grażyna Ciurzyńska wraz z wiceprezes Joanną Erdman oraz dyrektor Moniką Grabowską wzięły udział w licznych spotkaniach i dyskusjach, podczas których rozmawiały m.in. o roli technologii w rozwoju gospodarczym, przyszłości e-commerce i rozwoju cyfrowym polskiego społeczeństwa.

Płatności bezgotówkowe mają już 54% udziału w wolumenach realizowanych kartami i udział ten nadal się zwiększa. Według danych NBP za IV kwartał 2021 r., w Polsce funkcjonuje ponad 1,1 mln terminali. We wrześniu 2021 r. kartą można było zapłacić w prawie 900 tys. miejsc w Polsce. To oznacza, że w ciągu zaledwie jednego kwartału liczba placówek przyjmujących płatności kartą zwiększyła się o ponad 30 tys. To pokazuje jak bardzo zmienia się polski rynek płatniczy. Cieszymy się, że jako Fundacja Polska Bezgotówkowa jesteśmy jednym z katalizatorów tych zmian – komentuje Grażyna Ciurzyńska, prezes zarządu, Fundacja Polska Bezgotówkowa.

Podczas IMPACT Joanna Erdman, wiceprezes zarządu poruszyła również kwestie związane z popytem konsumenckim: Fundacja w danych Dynamicznego Indeksu Konsumpcji obserwuje kolejny kwartał spowolnienia popytu. Mimo to spodziewamy się dalszego rozwoju płatności bezgotówkowych, innowacji płatniczych oraz nowych modeli biznesowych dostosowanych do potrzeb konsumentów.

 

Jesteśmy gotowi,
by dzielić się z Tobą
wszystkim co wiemy!

Zapisz się do darmowego newslettera

Zapisz się do darmowego newslettera.

Wybierz z listy Twój segment