1. Polska bezgotówkowa
  2. Aktualności
  3. Fundacja Polska Bezgotówkowa na Europejskim Kongresie Gospodarczym
Fundacja Polska Bezgotówkowa na Europejskim Kongresie Gospodarczym

Fundacja Polska Bezgotówkowa na Europejskim Kongresie Gospodarczym

2 min czytania

Europejski Kongres Gospodarczy to trzydniowy cykl debat i wydarzeń towarzyszących. Kongres skupia gości z Polski i innych państw europejskich. Dyskusje o najistotniejszych kwestiach dla rozwoju Europy toczą się w gronie ekspertów, decydentów, praktyków biznesu, naukowców.

eec ospodarka bezgotowka

Tegoroczna edycja Kongresu (20-22 września) była poświęcona dyskusjom dot. wychodzenia z pandemii, nowych trendów przyszłości, analizie sytuacji gospodarczej. Fundacja Polska Bezgotówkowa jako partner dwóch sesji Kongresu miała możliwość włączenia się w te rozmowy.

Joanna Erdman, wiceprezes Fundacji Polska Bezgotówkowa wzięła udział w panelu dyskusyjnym pt. „Digitalizacja i cyfryzacja”. Pani prezes podkreśliła, że pandemia pokazała, że sektor bankowy w Polsce jest bardzo nowoczesny. Jednocześnie zauważyła, że są obszary, które wymagają ucyfrowienia. Oznacza to, że konsument musi funkcjonować w dwóch przestrzeniach: cyfrowej i analogowej. To są pewne istotne bariery rozwojowe. Te bariery wynikają też braków w kapitale ludzkim. Brakuje ludzi z kompetencjami cyfrowymi, który mogą budować nowoczesną gospodarkę. To jest bardzo poważne wyzwanie na najbliższą przyszłość.

eec joanna erdman

Z kolei Paweł Widawski, wiceprezes Fundacji Polska Bezgotówkowa zabrał głos w panelu pt. „Gospodarka bezgotówkowa”. Zaznaczył, że czas stanu epidemii to okres rewolucyjny dla płatności bezgotówkowych, choć już wcześniej widać było istotne zmiany, a sytuacja je tylko przyśpieszyła. Prezes przypomniał, że dzięki działalności Fundacji na rynku zainstalowano ponad 430 tys. terminali z Programu Polska Bezgotówkowa dla blisko 300 tys. przedsiębiorców.

Jesteśmy gotowi,
by dzielić się z Tobą
wszystkim co wiemy!

Zapisz się do darmowego newslettera

Zapisz się do darmowego newslettera w ramach Akademii Przedsiębiorcy