1. Polska bezgotówkowa
  2. Aktualności
  3. Fundacja Polska Bezgotówkowa na debacie w Rzeczpospolitej
Fundacja Polska Bezgotówkowa na debacie w Rzeczpospolitej

Fundacja Polska Bezgotówkowa na debacie w Rzeczpospolitej

1 min czytania

26 listopada br. Zbigniew Wiśniewski, wiceprezes Fundacji Polska Bezgotówkowa uczestniczył w debacie organizowanej przez Rzeczpospolitą pod hasłem „Zrównoważony rozwój obrotu bezgotówkowego – jak wykorzystać szanse stworzone przez technologie, nie wykluczając z obiegu żadnej grupy społecznej?". Eksperci dyskutowali na kluczowe tematy związane z obrotem bezgotówkowym w Polsce m.in. powszechnym dostępem do płatności bezgotówkowych, wpływie szarej strefy na rozliczenia oraz wizji zrównoważonego systemu płatniczego.

 

Polski rynek rozwija się bardzo dynamicznie, co przekłada się miedzy innymi na rozbudowę infrastruktury płatniczej, liczbę urządzeń, dostępność w coraz liczniejszych branżach czy różne możliwości płacenia w sposób bezgotówkowy. Pod tym względem zbliżamy się do średniej europejskiej i dzisiaj jest to blisko 29 terminali na 1000 mieszkańców. Ale przed nami jeszcze sporo do zrobienia jeśli chodzi o infrastrukturę, natomiast jeśli chodzi wybór dla konsumentów, to jest coraz lepiej – komentował Zbigniew Wiśniewski, wiceprezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.

 

W debacie wzięli udział Adam Tochmański, dyrektor systemu płatniczego NBP, Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, Leszek Skiba, prezes zarządu banku Pekao SA, Piotr Arak, dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego oraz Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard Europe. Fundację Polska Bezgotówkowa reprezentował wiceprezes Zbigniew Wiśniewski.  

 

Jesteśmy gotowi,
by dzielić się z Tobą
wszystkim co wiemy!

Zapisz się do darmowego newslettera

Zapisz się do darmowego newslettera.

Wybierz z listy Twój segment