1. Polska bezgotówkowa
  2. Aktualności
  3. Fundacja Polska Bezgotówkowa na Cashless Congress
Fundacja Polska Bezgotówkowa na Cashless Congress

Fundacja Polska Bezgotówkowa na Cashless Congress

2 min czytania

W dniach 19-20 marca w Warszawie odbyła się VII edycja Cashless Congress – jednego z najważniejszych wydarzeń branży płatniczej. Kongres od kilku lat jest organizowany przez Fundację Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego, a jego najważniejszym celem jest wymiana wiedzy i doświadczeń w gronie polskich i międzynarodowych ekspertów. W tym roku partnerem strategicznym Cashless Congress była Fundacja Polska Bezgotówkowa.

Kongres został otwarty wspólnie przez dr Mieczysława Groszka, prezesa zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa oraz Roberta Łaniewskiego, prezesa zarządu Fundacji Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego. Tematami przewodnimi tegorocznej edycji Cashless Congress były perspektywy rozwoju rynku płatności bezgotówkowych - również z punktu widzenia przyszłych konsumentów oraz bieżące trendy i innowacje produktowe. Panele, które cieszyły się bardzo dużą popularnością poruszały tematy związane z budowaniem silnej gospodarki, przyszłością terminali płatniczych oraz Smart City. Wiele czasu poświęcono również na analizę wyzwań, które stoją przed polskim systemem bankowym w związku z PSD2.

Fundacja Polska Bezgotówkowa organizowała dwa interesujące panele dyskusyjne. Dr Paweł Widawski, wiceprezes Fundacji Polska Bezgotówkowa, poprowadził dyskusję dotyczącą znaczenia komunikacji, badań i edukacji w rozwoju obrotu bezgotówkowego. Natomiast Zbigniew Wiśniewski, wiceprezes Fundacji Polska Bezgotówkowa, zajął się tematem Polski jako lidera rozwiązań i inicjatyw w nowoczesnych płatnościach bezgotówkowych. Ponadto Zbigniew Wiśniewski zaprezentował również wyniki i podsumowanie statystyczne Programu Polska Bezgotówkowa.

Na kongresie zostało przedstawionych wiele cennych wyników badań i analiz rynkowych. Szczególną uwagę należy zwrócić na wyniki badań przedstawione przez prof. dr hab. Janinę Harasim, które dotyczyły kluczowych czynników wyboru formy płatności przez konsumentów.

19 marca podczas Cashless Congress po raz piąty zostały przyznane eDukaty - nagrody dla czołowych firm i ekspertów z rynku płatności bezgotówkowych. Fundacja Polska Bezgotówkowa otrzymała eDukata za najważniejszą inicjatywę świata bezgotówkowego w Polsce w 2018, natomiast laureatem w kategorii osobowość roku świata bezgotówkowego został dr Mieczysław Groszek! Szczegóły na stronie: https://polskabezgotowkowa.pl/aktualnosci/fundacja-polska-bezgotowkowa-laureatem-edukatow-2019

 

Jesteśmy gotowi,
by dzielić się z Tobą
wszystkim co wiemy!

Zapisz się do darmowego newslettera

Zapisz się do darmowego newslettera.

Wybierz z listy Twój segment