1. Polska bezgotówkowa
  2. Aktualności
  3. Fundacja Polska Bezgotówkowa na 11. Fintech & InsurTech Digital Congress
Fundacja Polska Bezgotówkowa na 11. Fintech & InsurTech Digital Congress

Fundacja Polska Bezgotówkowa na 11. Fintech & InsurTech Digital Congress

1 min czytania

Wiceprezes Fundacji Polska Bezgotówkowa, Zbigniew Wiśniewski, wziął udział w panelu dyskusyjnym poświęconemu fintechowi, jako kluczowemu elementowi usług finansowych. W trakcie panelu opowiadał o zmianie w ekosystemie płatności, jaka zaszła w ciągu ostatnich 2 lat oraz o wprowadzanych innowacjach i rozwiązaniach płatniczych. Poruszył też wątek nowych perspektyw, jakie czekają rynek bezgotówkowy. - Widzimy duże zmiany na rynku płatności bezgotówkowych. Pojawiają się m.in. za sprawą podmiotów, które starają się unowocześnić swoją ofertę. Widzimy, że te procesy dotyczą zarówno konsumentów, jak i przedsiębiorców, detalistów, czyli tej części akceptacyjnej – wskazał.

W debacie wzięli udział także Maciej Krasowski (Fizen), Karol Sadaj (Aion), Paulina Skrzypińska (BNP Paribas), Błażej Szczecki (Bank Pekao) oraz Wojciech Rybak (Bank Millennium). Moderatorem był Paweł Widawski (Fintech Poland).

Podczas tegorocznej edycji Kongresu dyskutowano między innymi na takie tematy jak nowa cyfrowa rzeczywistość i jej materializacja, kapitalizacja nowych technologii, dane finansowe w biznesie czy cyfrowy świat usług finansowych. W wydarzeniu brali udział zaproszeni przedstawiciele sektora biznesowego, finansowego i ubezpieczeniowego.

 

Jesteśmy gotowi,
by dzielić się z Tobą
wszystkim co wiemy!

Zapisz się do darmowego newslettera

Zapisz się do darmowego newslettera.

Wybierz z listy Twój segment