1. Polska bezgotówkowa
  2. Aktualności
  3. Fundacja Polska Bezgotówkowa Mecenasem tegorocznej nagrody im. profesora Remigiusza Kaszubskiego
Fundacja Polska Bezgotówkowa Mecenasem tegorocznej nagrody im. profesora Remigiusza Kaszubskiego

Fundacja Polska Bezgotówkowa Mecenasem tegorocznej nagrody im. profesora Remigiusza Kaszubskiego

2 min czytania

Laureatem VI Nagrody im. Profesora Remigiusza Kaszubskiego został Pan Robert Trętowski, Wiceprezes Krajowej Izby Rozliczeniowej. Nagroda została przyznana za kreowanie innowacyjnych procesów i rozwiązań dla sektora bankowego i publicznego oraz za szczególne zaangażowanie w projekty związane z tematami Polish API, STIR, Split Payment oraz eID.

Wśród osób nominowanych do Nagrody znalazła się także Pani Jolanta Rycerz, Członek Zarządu, Dyrektor Pionu Współpracy z Instytucjami Finansowymi w First Data Polska. Nominację otrzymała za podejmowanie twórczych i nowatorskich działań prowadzących do rozwoju płatności mobilnych w Polsce.

Nagroda im. Profesora Remigiusza Kaszubskiego jest przyznawana corocznie osobie, która przyczynia się w wyjątkowy sposób do rozwoju bankowości elektronicznej oraz regulacji prawnych dot. nowych technologii. W tym roku została ona przyznana panu Robertowi Trętowskiemu, wiceprezesowi Krajowej Izby Rozliczeniowej. Kapituła w uzasadnieniu przyznania nagrody podkreśliła szczególny wkład wyróżnionego w rozwój sektora finansowego i realizację innowacyjnych projektów, które wyznaczają nowe trendy w polskiej bankowości – powiedział dr Mieczysław Groszek, Prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Z otrzymanym wyróżnieniem wiąże się również nagroda pieniężna ufundowana przez tegorocznego Mecenasa – Fundację Polska Bezgotówkowa – o wartości 10 000 PLN.

Nagroda została ustanowiona przez Zarząd Związku Banków Polskich w celu upamiętnienia tragicznie zmarłego prof. Remigiusza Kaszubskiego, kreatora innowacyjnych rozwiązań
w dziedzinie bankowości elektronicznej oraz prawa nowych technologii. Wręczana jest każdego roku podczas Forum Bankowego, które w tym roku odbyło się 14 marca w Hotelu Sheraton.

 

Kandydatów do Nagrody mogą nominować:

Banki – członkowie Związku Banków Polskich,

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego,

Politechnika Warszawska,

Szkoła Główna Handlowa,

Rada ds. Usług Płatniczych przy ZBP,

Rada Bankowości Elektronicznej przy ZBP,

Forum Technologii Bankowych przy ZBP,

Rada Wydawców Kart Bankowych przy ZBP,

Komitet Agentów Rozliczeniowych przy ZBP,

Krajowa Izba Rozliczeniowa SA.

Wyboru laureata dokonuje Kapituła Nagrody, powoływana przez Zarząd Związku Banków Polskich. Nagroda dla laureata finansowana jest przez Mecenasa Nagrody, którym w tym roku jest Fundacja Polska Bezgotówkowa.

Jesteśmy gotowi,
by dzielić się z Tobą
wszystkim co wiemy!

Zapisz się do darmowego newslettera

Zapisz się do darmowego newslettera.

Wybierz z listy Twój segment