1. Polska bezgotówkowa
  2. Aktualności
  3. Fundacja Polska Bezgotówkowa laureatem nagrody specjalnej „Portfele” Wprost
Fundacja Polska Bezgotówkowa laureatem nagrody specjalnej „Portfele” Wprost

Fundacja Polska Bezgotówkowa laureatem nagrody specjalnej „Portfele” Wprost

2 min czytania

27 czerwca br., podczas uroczystej gali „Portfele” tygodnika „Wprost” wręczono nagrody za promowanie nowoczesnych rozwiązań finansowych, produktów i usług ekonomicznych. Fundacja Polska Bezgotówkowa otrzymała nagrodę specjalną za upowszechnianie i promocję obrotu bezgotówkowego w Polsce. Celem Fundacji jest rozwój obrotu bezgotówkowego poprzez rozbudowę sieci akceptacji bezgotówkowych form płatności oraz edukację rynku.

Bardzo się cieszymy, że redakcja „Wprost” doceniła działania Fundacji i innowacyjność prowadzonego przez nas Programu Polska Bezgotówkowa. W całej Polsce co miesiąc, dzięki Programowi przybywa około 10 tys. nowych terminali płatniczych. Ta dynamika wzrostu to sukces nie tylko Fundacji, ale wszystkich zaangażowanych w realizację Programu Partnerów, agentów rozliczeniowych, banków, organizacji płatniczych a także samych przedsiębiorców, którym bardzo dziękujemy za zaufanie – powiedział dr Mieczysław Groszek, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Prezes Mieczysław Groszek wziął także udział w debacie panelowej pt. „Transformacja handlu – czy zakupy przez Internet zastąpią handel tradycyjny”. W swojej wypowiedzi podkreślił, że oferowanie różnych metod płatności jest sposobem na zachęcenie klientów do skorzystania z oferty sklepów czy usług. Ponadto płatności bezgotówkowe wspierają tworzenie nowoczesnej gospodarki, usprawniając obieg pieniądza i zwiększając obroty przedsiębiorców. Z tych powodów warto skorzystać z oferty Programu.

Do Programu Polska Bezgotówkowa mogą zgłaszać się mikro i mali przedsiębiorcy, którzy posiadają maksymalnie pięć placówek detalicznych, chcą rozpocząć przyjmowanie płatności bezgotówkowych za swoje towary i usługi, a w okresie ostatnich 12 miesięcy w swoim punkcie handlowo-usługowym nie akceptowali płatności bezgotówkowych. Wsparcie ze strony Fundacji polega na pokryciu kosztów związanych z otrzymaniem terminala do akceptacji kart oraz kosztów obsługi płatności bezgotówkowych przez okres 12 miesięcy. Detalista może otrzymać maksymalnie trzy terminale, w tym jeden terminal mPOS. Dla każdego terminala okres dofinansowania jest liczony przez 12 miesięcy osobno, od momentu jego instalacji.

Według stanu na koniec czerwca 2018 r. w ramach Programu zainstalowano już 44 tys. terminali.

Więcej informacji o Programie można znaleźć na stronie www.polskabezgotowkowa.pl.

Jesteśmy gotowi,
by dzielić się z Tobą
wszystkim co wiemy!

Zapisz się do darmowego newslettera

Zapisz się do darmowego newslettera.

Wybierz z listy Twój segment