1. Polska bezgotówkowa
  2. Aktualności
  3. „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo” Fundacja Polska Bezgotówkowa partnerem wydarzenia „Dzień Seniora” w ZUS
„Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo” Fundacja Polska Bezgotówkowa partnerem wydarzenia „Dzień Seniora” w ZUS

„Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo” Fundacja Polska Bezgotówkowa partnerem wydarzenia „Dzień Seniora” w ZUS

2 min czytania

Wystartował „Dzień Seniora”, czyli ogólnopolski cykl spotkań dla osób powyżej 65 roku życia organizowanych w tym roku pod hasłem: „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”. Fundacja Polska Bezgotówkowa, jako partner merytoryczny wydarzenia, przygotowała specjalny program edukacyjny na temat bezpieczeństwa zakupów online.

W ramach wydarzenia, które potrwają cały miesiąc, odbędzie się cykl spotkań z seniorami w różnych miejscowościach w całej Polsce. Celem prelekcji i konsultacji jest upowszechnianie wiedzy na temat m.in. płatności bezgotówkowych, bezpiecznych zakupów online czy świadczeń emerytalnych. Uczestnicy wydarzenia będą mogli spotkać się bezpośrednio z ekspertami oraz porozmawiać na nurtujące ich kwestie.

- Największy odsetek osób nieubankowionych, czyli takich, które nie posiadają konta ROR w banku stanowią osoby powyżej 65 roku życia. Z drugiej strony jednak, seniorzy to coraz liczniejsza i  bardziej istotna grupa społeczna, która staje się aktywna cyfrowo i częściej korzystająca na co dzień z Internetu – podczas zakupów online, komunikacji z bliskimi czy spędzaniu czasu wolnego. Potrzebują jednak kompetencji i wiedzy, która pozwoli im łatwo i bezpiecznie korzystać technologicznych rozwiązań. Cieszymy się, że możemy zaangażować się w ten ważny i niezwykle potrzebny projekt, tym bardziej, że jest on adresowany bezpośrednio do tych osób, które chcą być włączone do grona cyfrowych użytkowników – mówi Joanna Erdman, prezes zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Organizatorami „Dni Seniora” są ZUS oraz Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Harmonogram wydarzenia znajduje się na stronie: harmonogram wydarzeń jest na stronie zus.pl/senior

Jesteśmy gotowi,
by dzielić się z Tobą
wszystkim co wiemy!

Zapisz się do darmowego newslettera

Zapisz się do darmowego newslettera.

Wybierz z listy Twój segment