1. Polska bezgotówkowa
  2. Aktualności
  3. BankTech 2022 z udziałem Fundacji Polska Bezgotówkowa
BankTech 2022 z udziałem Fundacji Polska Bezgotówkowa

BankTech 2022 z udziałem Fundacji Polska Bezgotówkowa

1 min czytania

BankTech to coroczna konferencja organizowana w ramach Horyzontów Bankowości przez Centrum Prawa Bankowego i Informacji oraz Miesięcznik Finansowy BANK we współpracy ze Związkiem Banków Polskich. W tegorocznej edycji, która odbyła się 14 czerwca 2022 r., wziął udział Zbigniew Wiśniewski, wiceprezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Wspólnym punktem dla wydarzeń organizowanych w ramach tegorocznej edycji konferencji BankTech 2022 była dyskusja na temat przyszłości polskiego sektora bankowego. Choć banki uchodzą za pionierów w adaptacji nowych technologii to nawet i one muszą dokładać wielu starań, aby nadążyć za najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi. W obliczu aktualnych wydarzeń związanych z sytuacją makroekonomiczną w kraju oraz kryzysem migracyjnym, przed sektorem bankowym pojawiają się dodatkowe wyzwania, aby zapewnić stabilność rynku finansowego i jak najwyższy poziom cyberbezpieczeństwa.

Jedna z sesji kongresu poświęcona była europejskiej branży płatniczej w kontekście wyzwań wojny w Ukrainie. O roli i potencjale obrotu bezgotówkowego oraz kondycji rynku konsumenckiego opowiadał Zbigniew Wiśniewski, Wiceprezes Zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa.

- Wojna w niewielkim stopniu zwiększyła obroty w handlu. Jej trwały wpływ widoczny był jedynie w sklepach spożywczych – tam odnotowano wzrosty obrotów o 10-15 proc. Jak pokazuje Dynamiczny Indeks Konsumpcji, współtworzony przez Fundację Polska Bezgotówkowa i Politykę Insight, w najbliższym czasie w Polsce możemy spodziewać się spadku realnej konsumpcji – mówił Zbigniew Wiśniewski, wiceprezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.

 

Jesteśmy gotowi,
by dzielić się z Tobą
wszystkim co wiemy!

Zapisz się do darmowego newslettera

Zapisz się do darmowego newslettera.

Wybierz z listy Twój segment