1. Polska bezgotówkowa
  2. Aktualności
  3. 6000 przedsiębiorców i 14 agentów rozliczeniowych w Programie Polska Bezgotówkowa
6000 przedsiębiorców i 14 agentów rozliczeniowych w Programie Polska Bezgotówkowa

6000 przedsiębiorców i 14 agentów rozliczeniowych w Programie Polska Bezgotówkowa

3 min czytania

Informujemy, że w ciągu pierwszych 5 tygodni do Programu Polska Bezgotówkowa przystąpiło już 6000 przedsiębiorców, reprezentujących przede wszystkim sektor handlowo-usługowy

Liczba podpisanych umów w tak krótkim czasie pokazuje, że zainteresowanie ze strony przedsiębiorców jest bardzo duże. Tym bardziej, że dla agentów rozliczeniowych był to przede wszystkim okres wdrażania platformy obsługującej Program. Do końca 2018 roku planujemy zainstalowanie 100 tysięcy terminali – powiedział dr Mieczysław Groszek, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Udział w Programie Polska Bezgotówkowa oznacza szereg długofalowych korzyści dla mikro i małych przedsiębiorstw. Przede wszystkim transakcje bezgotówkowe to szansa na zwiększenie liczby klientów, ich satysfakcji z zakupów oraz lojalności. Klienci chętniej korzystają ze sklepów i punktów usługowych, w których można płacić bezgotówkowo, ponieważ te formy uważają za szybkie, wygodne i nowoczesne. Ponadto, płatności bezgotówkowe to dla przedsiębiorcy oszczędność czasu – nie musi poświęcać go na liczenie gotówki i wydawanie reszty. W tym samym czasie może więc obsłużyć większą liczbę klientów. Dzięki terminalom nie musi też inwestować w zabezpieczenia chroniące gotówkę, w tym podczas przewożenia utargów do banku, ponieważ pieniądze trafiają bezpośrednio na konto. W efekcie przedsiębiorca może skupić się na tym, co najważniejsze, czyli generowaniu przychodów dla swojej firmy.

Do Programu Polska Bezgotówkowa mogą zgłaszać się mikro, mali i średni przedsiębiorcy, którzy chcą rozpocząć przyjmowanie płatności bezgotówkowych za swoje towary i usługi,
a w okresie ostatnich 12 miesięcy w swoim punkcie handlowo-usługowym nie akceptowali płatności bezgotówkowych. Do udziału w Programie uprawnieni są  chętni przedsiębiorcy, którzy posiadają maksymalnie 5 placówek detalicznych.

Przedsiębiorca, który zdecyduje się przyłączyć do Programu, otrzyma wsparcie ze strony Fundacji polegające na pokryciu kosztów związanych z otrzymaniem terminala do akceptacji kart oraz kosztów obsługi płatności bezgotówkowych przez okres 12 miesięcy. Detalista może otrzymać maksymalnie 3 terminale, w tym jeden terminal mPOS. Dla każdego terminala okres dofinansowania jest liczony przez 12 miesięcy osobno, od momentu jego instalacji.

Ponadto informujemy, że do Programu Polska Bezgotówkowa przystąpiło już 14 agentów rozliczeniowych, z którymi przedsiębiorcy mogą podpisywać umowy, aby korzystać z bezpłatnych terminali w ramach Programu. Zawarcie umowy możliwe zarówno w oddziałach wybranych banków, przez Internet jak i poprzez rozbudowaną sieć sprzedawców mobilnych oraz partnerów agentów rozliczeniowych.

Bardzo cieszy nas dynamicznie zwiększająca się liczba agentów rozliczeniowych biorących udział w Programie. Do Programu przystąpili zarówno wszyscy najwięksi agenci rozliczeniowi, jak
i większość mniejszych. Dzięki temu oferta Programu dostępna jest na terenie całej Polski.

Program poszerza oferty agentów rozliczeniowych, powoduje pojawienie się nowych rozwiązań technicznych i wzrost konkurencyjności branży – skomentował dr Mieczysław Groszek, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Do Programu Polska Bezgotówkowa przystąpili następujący agenci rozliczeniowi
(w kolejności alfabetycznej): Alior Bank S.A., Bank BPS S.A., Bank Pekao S.A., Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności S.A., eCard S.A., Elavon Financial Services, eService Sp z o.o., FirstData Polska S.A., ING Bank Śląski S.A., mBank S.A., PayTel S.A., PKO Bank Polski S.A., Planet Pay Sp z o.o., SIX Payment Services (Europe) S.A.

Jesteśmy gotowi,
by dzielić się z Tobą
wszystkim co wiemy!

Zapisz się do darmowego newslettera

Zapisz się do darmowego newslettera.

Wybierz z listy Twój segment