1. Polska bezgotówkowa
  2. Projekty
  3. „Wrocław bezgotówkowy – raz spróbujesz, pokochasz na zawsze!”
„Wrocław bezgotówkowy – raz spróbujesz, pokochasz na zawsze!”

„Wrocław bezgotówkowy – raz spróbujesz, pokochasz na zawsze!”

2 min czytania

Wrocław już od 2022 roku jest partnerem Fundacji Polska Bezgotówkowa. W ramach współpracy odbywają się szkolenia i spotkania z przedsiębiorcami działającymi w tym pięknym mieście.

W 2022 roku SmartCity Wrocław i Fundacja Polska Bezgotówkowa podpisały list intencyjny, w którym oba podmioty zadeklarowały współpracę w obszarze promowania płatności bezgotówkowych. Punktem wyjścia do tego partnerstwa była obserwacja, że płatności bezgotówkowe są w naszym kraju coraz popularniejsze. Wpływ na to miała m.in. pandemia, ale niebagatelne znaczenie ma także niezwykle intensywny rozwój nowych technologii, które umożliwiają dokonywanie transakcji bez użycia gotówki. Dodatkowo przepisy wprowadzone w styczniu 2022 roku zobowiązują przedsiębiorców do tego, by umożliwiali klientom płacenie za towary i usługi również w sposób bezgotówkowy.

Dlatego właśnie SmartCity Wrocław postawiło sobie za cel jeszcze większą popularyzację takich metod płatności i zwiększanie świadomości na temat ich zalet. Miasto to ma bowiem na koncie sporo sukcesów na tym polu, ale jego włodarze zdają sobie sprawę z tego, że wciąż jeszcze wiele pozostaje do zrobienia. 

Wrocław jest miastem, w którym płatności bezgotówkowe są wdrażane przy okazji uruchamiania wielu nowych systemów miejskich, czego dobrym przykładem jest system obsługujący płatności za bilety w MPK, ale nie tylko  mówił na początku projektu Robert Bednarski, Dyrektor ds. SmartCity w Wydziale Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia. Jednak wciąż są w mieście grupy mieszkańców i przedsiębiorców, które nie korzystają z płatności bezgotówkowych. To właśnie do nich chcielibyśmy dotrzeć z informacją, jak w bezpieczny sposób takie płatności wdrażać i z nich korzystać, a co za tym idzie – móc podnieść jakość życia i usług dla wielu wrocławian, a także odwiedzających nas turystów. Stąd współpraca z Fundacją Polska Bezgotówkowa, dzięki której będziemy mogli to zrobić w sposób możliwie najbardziej profesjonalny.

Cały projekt opiera się na haśle: „Wrocław bezgotówkowy – raz spróbujesz, pokochasz na zawsze”. W jego ramach odbywają się spotkania i szkolenia dotyczące płatności bezgotówkowych. Przeprowadzają je eksperci Fundacji Polska Bezgotówkowa, we współpracy z wrocławskimi przedsiębiorcami. Pierwszym takim wydarzeniem był webinar SoftPOS – terminal w Twoim telefonie, który możesz zobaczyć tutaj.

Ważnym elementem współpracy jest również edukacja mieszkańców. Korzystając z Wrocławskich Dni Seniora, pracownicy UM wraz z Fundacją przeprowadzili cykl spotkań z seniorami na temat bezpiecznych płatności w internecie. Spotkania cieszyły się bardzo dużą popularnością wśród mieszkańców, czego efektem będą kolejne szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i dobrych praktyk podczas płacenia bezgotówkowo. 

Przed nami szereg inicjatyw, które będą miały na celu podniesienie poziomu świadomości wśród mieszkańców oraz poznaniu korzyści, jakie płyną z bezgotówkowych form rozliczania się przez przedsiębiorców.

Jesteśmy gotowi,
by dzielić się z Tobą
wszystkim co wiemy!

Zapisz się do darmowego newslettera

Zapisz się do darmowego newslettera w ramach Akademii Przedsiębiorcy