1. Polska bezgotówkowa
  2. Projekty
  3. Płać kartą za zakupy i wypłacaj gotówkę – z usługą cashback to możliwe!
Płać kartą za zakupy i wypłacaj gotówkę – z usługą cashback to możliwe!

Płać kartą za zakupy i wypłacaj gotówkę – z usługą cashback to możliwe!

1 min czytania

Najnowsze badania Fundacji Polska Bezgotówkowa pokazały, że aż 68% Polaków słyszało o usłudze cashback, która łączy płatność kartą za zakupy z wypłatą gotówki. Już co trzeci badany miał okazję z niej skorzystać. Na koniec marca 2023 r. to wygodne rozwiązanie było dostępne w blisko 280 tys. placówek handlowych na terenie całej Polski.

Korzystanie z usługi cashback jest bardzo proste. Wystarczy kupić dowolny produkt w sklepie, na stacji benzynowej czy na poczcie. Przed dokonaniem płatności kartą, trzeba poinformować sprzedawcę o zamiarze wypłacenia gotówki. Kolejny krok to już potwierdzenie łącznej kwoty transakcji zakupu i wypłaty za pomocą kodu PIN.

– Zaletą usługi cashback jest jej wygoda i dostępność. W jednym miejscu możemy bowiem zrobić zakupy, zapłacić za nie kartą i przy okazji wypłacić też gotówkę. Co ważne, możemy wypłacić małe, nieokrągłe kwoty, które w danej chwili są nam potrzebne. Cashback jest idealnym rozwiązaniem dostępnym praktycznie na wyciągnięcie ręki – mówi Anna Spychalska-Grzeszek – dyrektor obszaru marketingu i produktów z Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Jednorazowo można wypłacić dowolną kwotę w gotówce (również drobną). Nie może ona jednak przekraczać 1000 zł. Warto pamiętać o tym, że sprzedawca może zaproponować mniejszą kwotę, a nawet odmówić realizacji usługi, jeśli w danym momencie nie ma odpowiedniej ilości pieniędzy w kasie. Usługa cashback jest dostępna w punktach handlowo-usługowych, które są oznaczone znakami Mastercard – „Płać Kartą i Wypłacaj” oraz VISA Cash Back – „Płacąc kartą, możesz wypłacić gotówkę”.

Jesteśmy gotowi,
by dzielić się z Tobą
wszystkim co wiemy!

Zapisz się do darmowego newslettera

Zapisz się do darmowego newslettera w ramach Akademii Przedsiębiorcy