1. Polska bezgotówkowa
  2. Projekty
  3. „Płać, jak lubisz” – Tydzień Płatności Bezgotówkowych
„Płać, jak lubisz” – Tydzień Płatności Bezgotówkowych

„Płać, jak lubisz” – Tydzień Płatności Bezgotówkowych

2 min czytania

Tydzień Płatności Bezgotówkowych to coroczna ogólnopolska akcja promująca płatności bezgotówkowe. Jej celem jest przede wszystkim edukacja konsumentów, podnoszenie świadomości i wiedzy w zakresie bezpiecznego korzystania z najnowszych cyfrowych narzędzi płatniczych. Co roku akcji towarzyszą konkursy z nagrodami, quizy edukacyjne oraz dodatkowe oferty specjalne Partnerów, a także specjalny konkurs dla przedsiębiorców z sektora MŚP – w ramach którego mogą wygrać nagrody na wsparcie i rozwój swojego biznesu.

Mobilnie, online, kartą, zegarkiem, w urzędzie, w osiedlowym sklepie czy na autostradzie – ważne, aby każdy z nas mógł zdecydować, jak, gdzie i kiedy chce zapłacić bezgotówkowo. Tydzień Płatności Bezgotówkowych to doskonały moment na przekonanie się, jak korzystne, proste i wygodne rozwiązania oferują karty, aplikacje mobilne czy smartwatche – komentuje Anna Spychalska-Grzeszek, Dyrektor Obszaru Marketingu i Produktów Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Pierwsza edycja akcji odbyła się w 2022 roku. 

Uczestnicy konkursu mogli się sprawdzić w aż siedmiu kategoriach:

  • Bezgotówkowi lokalnie (zakupy w lokalnych sklepach),

  • Bezgotówkowi w trasie (płatności za transport i komunikację),

  • Bezgotówkowi na odległość (płatności za usługi z dowozem – np. jedzenie, e-commerce),

  • Bezgotówkowi technologiczni (płatności przy pomocy telefonów, zegarków, gadżetów),

  • Bezgotówkowi kulturalnie (zakup biletów do kina, teatru, muzeum, na koncert, wydarzenie kulturalne, wystawę, zapłata w restauracji),

  • Bezgotówkowi subskrybenci (subskrypcje prasy, książek, muzyki, gier),

  • Bezgotówkowi dobroczynni (dotacje na rzecz organizacji charytatywnych).

Nagrody wiązały się tematycznie z każdą z kategorii. Były to m.in. karty przedpłacone, hulajnogi elektryczne, słuchawki bezprzewodowe, e-bilety, vouchery na subskrypcje oraz prezentowe. 

Tegoroczna edycja Tygodnia Płatności Bezgotówkowych odbędzie się w listopadzie 2023 roku. 

Jeśli chcesz się do niej dobrze przygotować i sprawdzić swoją wiedzę w obszarze płatności bezgotówkowych, koniecznie rozwiąż quiz, który przygotowaliśmy wraz z Warszawskim Instytutem Bankowości. Znajdziesz go pod adresem: https://respondo.wp.pl/czy-wiesz-wszystko-o-platnosciach-bezgotowkowych/quiz_start

Zobacz, czy wiesz już wszystko o płatnościach bezgotówkowych, czy może są kwestie, które mogą Cię jeszcze zaskoczyć! Tegoroczna edycja akcji będzie bowiem dużym sprawdzianem wiedzy. Będą jej towarzyszyć nowy konkurs z nagrodami oraz quiz wiedzy opracowany przez ekspertów z dziedziny finansów i płatności bezgotówkowych. 

Jesteśmy gotowi,
by dzielić się z Tobą
wszystkim co wiemy!

Zapisz się do darmowego newslettera

Zapisz się do darmowego newslettera w ramach Akademii Przedsiębiorcy