1. Polska bezgotówkowa
  2. Projekty
  3. 2023 | Fundacja Polska Bezgotówkowa partnerem merytorycznym wydarzenia ZUS „Dzień Seniora”
2023 | Fundacja Polska Bezgotówkowa partnerem merytorycznym wydarzenia ZUS „Dzień Seniora”

2023 | Fundacja Polska Bezgotówkowa partnerem merytorycznym wydarzenia ZUS „Dzień Seniora”

2 min czytania

Odbyła się kolejna edycja „Dni Seniora”, czyli cyklu spotkań o zasięgu ogólnopolskim dedykowanym osobom powyżej 65. roku życia. W 2022 roku hasłem przewodnim wydarzenia było: „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”. 

Partnerem merytorycznej zeszłorocznej akcji była Fundacja Polska Bezgotówkowa, która przygotowała dedykowany seniorom program edukacyjny. Osobom biorącym udział w spotkaniach przedstawione zostały najważniejsze informacje na temat bezpieczeństwa w trakcie realizacji zakupów online. 

Wydarzenie trwało przez cały miesiąc i w ramach niego odbyły się spotkania z seniorami w różnych miejscowościach na terenie całego kraju. Konsultacje, prelekcje i wykłady przygotowane i przeprowadzone zostały po to, aby poszerzać wiedzę seniorów na temat m. in.: świadczeń emerytalnych online, płatności bezgotówkowych oraz bezpiecznych zakupów w Internecie. W trakcie spotkań prowadzonych przez ekspertów uczestnicy mogli nie tylko poznać szereg ważnych informacji i wskazówek. Była to również okazja, aby zadać nurtujące ich pytania, porozmawiać ze specjalistami i rozwiać wszelkie wątpliwości. 

Seniorzy to rozrastająca się, bardzo istotna grupa społeczna w naszym kraju. Osoby powyżej 65. roku życia coraz częściej używają Internetu regularne w celu lepszej komunikacji z bliskimi, spędzania wolnego czasu oraz robienia zakupów w sposób wygodny i bez wychodzenia z domu. Dlatego ważne jest, aby mogli oni korzystać z możliwości, jakie daje cyfrowy świat, w sposób świadomy i bezpieczny. Do tego potrzebna jest odpowiednia wiedza i przekazanie seniorom kompetencji, które pomogą odnaleźć się w Internecie oraz uniknąć zagrożeń — mówiła Joanna Erdman, prezes zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Fundacja Polska Bezgotówkowa pełniła funkcję partnera merytorycznego wydarzenia „Dni Seniora”. Organizatorami zeszłorocznej akcji byli ZUS oraz Polski Związek Rencistów i Inwalidów. 

Harmonogram wydarzenia znaleźć można na stronie zus.pl/senior

Jesteśmy gotowi,
by dzielić się z Tobą
wszystkim co wiemy!

Zapisz się do darmowego newslettera

Zapisz się do darmowego newslettera w ramach Akademii Przedsiębiorcy