1. Polska bezgotówkowa
  2. Projekty
  3. Fundacja Polska Bezgotówkowa partnerem merytorycznym wydarzenia ZUS „Dzień Seniora”
Fundacja Polska Bezgotówkowa partnerem merytorycznym wydarzenia ZUS „Dzień Seniora”

Fundacja Polska Bezgotówkowa partnerem merytorycznym wydarzenia ZUS „Dzień Seniora”

2 min czytania

Odbyła się kolejna edycja „Dni Seniora”, czyli cyklu spotkań o zasięgu ogólnopolskim dedykowanym osobom powyżej 65. roku życia. W 2022 roku hasłem przewodnim wydarzenia było: „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”. 

Partnerem merytorycznej zeszłorocznej akcji była Fundacja Polska Bezgotówkowa, która przygotowała dedykowany seniorom program edukacyjny. Osobom biorącym udział w spotkaniach przedstawione zostały najważniejsze informacje na temat bezpieczeństwa w trakcie realizacji zakupów online. 

Wydarzenie trwało przez cały miesiąc i w ramach niego odbyły się spotkania z seniorami w różnych miejscowościach na terenie całego kraju. Konsultacje, prelekcje i wykłady przygotowane i przeprowadzone zostały po to, aby poszerzać wiedzę seniorów na temat m. in.: świadczeń emerytalnych online, płatności bezgotówkowych oraz bezpiecznych zakupów w Internecie. W trakcie spotkań prowadzonych przez ekspertów uczestnicy mogli nie tylko poznać szereg ważnych informacji i wskazówek. Była to również okazja, aby zadać nurtujące ich pytania, porozmawiać ze specjalistami i rozwiać wszelkie wątpliwości. 

Seniorzy to rozrastająca się, bardzo istotna grupa społeczna w naszym kraju. Osoby powyżej 65. roku życia coraz częściej używają Internetu regularne w celu lepszej komunikacji z bliskimi, spędzania wolnego czasu oraz robienia zakupów w sposób wygodny i bez wychodzenia z domu. Dlatego ważne jest, aby mogli oni korzystać z możliwości, jakie daje cyfrowy świat, w sposób świadomy i bezpieczny. Do tego potrzebna jest odpowiednia wiedza i przekazanie seniorom kompetencji, które pomogą odnaleźć się w Internecie oraz uniknąć zagrożeń — mówiła Joanna Erdman, prezes zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Fundacja Polska Bezgotówkowa pełniła funkcję partnera merytorycznego wydarzenia „Dni Seniora”. Organizatorami zeszłorocznej akcji byli ZUS oraz Polski Związek Rencistów i Inwalidów. 

Harmonogram wydarzenia znaleźć można na stronie zus.pl/senior

Jesteśmy gotowi,
by dzielić się z Tobą
wszystkim co wiemy!

Zapisz się do darmowego newslettera

Zapisz się do darmowego newslettera.

Wybierz z listy Twój segment