Dzień Dobra Caritas ze wsparciem Fundacji Polska Bezgotówkowa
Fundacja Polska Bezgotówkowa we współpracy z eService i Worldline wspierają Dzień Dobra, czyli święto patronalne organizowane przez Caritas – największą charytatywną organizację pozarządową w Polsce. Z tej okazji w wielu miastach i miejscowościach w Polsce będzie można dokonać bezgotówkowych wpłat na rzecz potrzebujących obywateli Ukrainy.
W niedzielę tj. 24.04, w ramach Dnia Dobra, w wielu miejscach w Polsce zaplanowano charytatywne warsztaty, pikniki, biegi, koncerty oraz pokazy. W sumie zaplanowano ponad 700 wydarzeń organizowanych przez zespoły zwane „sercami”. Nie zabraknie również kwesty na rzecz pomocy obywatelom Ukrainy. Dzięki udostępnionym terminalom płatniczym uczestnicy wydarzenia będą mogli w sposób bezgotówkowy przekazać datki dla osób dotkniętych wojną.
– Jako Fundacja Polska Bezgotówkowa wspólnie z naszymi partnerami – eService oraz Worldline – wspieramy Dzień Dobra. Udostępniamy terminale, które umożliwiają proste i komfortowe przekazywanie datków w formie bezgotówkowej. Cieszymy się z bycia częścią tego wydarzenia i niesienia pomocy tym, którzy najbardziej tego potrzebują – mówi Grażyna Ciurzyńska – prezes zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa.
Oprócz tego zaplanowano również zbiórkę pod hasłem „Miejsca, które są domem”. Zebrane środki zostaną przeznaczone na utrzymanie placówek Caritas, które w ostatnich miesiącach stały się bezpiecznym schronieniem dla wielu mieszkańców Ukrainy.
– Udostępniając nasze terminale organizatorom tegorocznego Dnia Dobra, mamy nadzieję, że na stałe zagoszczą one w wielu parafiach oraz innych miejscach, w których będą mogły służyć lokalnym społecznościom w czynieniu dobra również przez pozostałe dni roku. Z myślą o tym przygotowaliśmy też rozwiązanie „Płacę i pomagam”, które każdemu – nawet drobnemu przedsiębiorcy korzystającemu z terminala eService – pozwoli na wspieranie tego rodzaju akcji i udostępnianie własnym klientom możliwości dokonywania wpłat dla Caritasu oraz podobnych organizacji charytatywnych – komentuje Joanna Seklecka – prezes zarządu eService.
W pomoc włączyła się także firma Worldline pomagająca obywatelom Ukrainy od początku wojny. Prowadziła m.in. zbiórki oraz przekazywała meble na Dworzec Zachodni w Warszawie, na których zmęczeni podróżą uchodźcy mogli odpocząć. Także teraz firma bez wahania włączyła się w charytatywne wydarzenie i udostępniła bezkosztowo swoje terminale. – Głęboko wierzymy, że schronienia stworzone w ramach inicjatywy „Miejsca, które są domem”, dadzą namiastkę domu ukraińskim obywatelom i pozwolą im przynajmniej na chwilę zapomnieć o okropieństwach wojny – mówi Artur Żymańczyk – country manager z polskiego oddziału Worldline.