1. Polska bezgotówkowa
  2. Projekty
  3. 2024 | II edycja Bezgotówkowego Kina Objazdowego
2024 | II edycja Bezgotówkowego Kina Objazdowego

2024 | II edycja Bezgotówkowego Kina Objazdowego

2 min czytania

29 stycznia 2024 r. rozpoczęła się II edycja Bezgotówkowego Kina Objazdowego. Akcję realizowaną pod hasłem „Żyj filmowo, płać bezgotówkowo!” zainicjowano w odpowiedzi na potrzebę edukacji w zakresie finansów cyfrowych oraz upowszechniania kultury wśród mieszkańców mniejszych miejscowości, w których na co dzień nie ma dostępu do kina. Jest to akcja skierowana również do lokalnych przedsiębiorców. 

W ramach filmowej trasy po Polsce, przed ośrodkami kultury w każdej odwiedzanej miejscowości pojawił się nowoczesny kamper, a w nim mobilne biuro Fundacji i jej partnerów. Przedsiębiorcy mogli na miejscu skorzystać ze wsparcia Programu Polska Bezgotówkowa, podpisując umowę na bezpłatną instalację terminala płatniczego i pokrycie kosztów jego użytkowania przez pierwsze 12 miesięcy, do osiągnięcia obrotu na poziomie 100 tys. zł. Dodatkowo, osoby, które odwiedziły kamper i zostawiły wizytówkę otrzymały voucher na bezpłatny popcorn.  

Bezgotówkowe Kino Objazdowe rozpoczęło swą trasę w Jabłonowie Pomorskim, w powiecie brodnickim. Na przedwakacyjnej filmowej trasie znalazło się blisko 50 miejscowości. Mieszkańcy mogli obejrzeć najnowsze premiery kinowe. W repertuarze znalazły się m.in. „Akademia Pana Kleksa”, „Wyspa Puffinów. Nowi przyjaciele”, Kung Fu Panda 4”, „Baby boom, czyli Kogel Mogel 5”, „KOS”, „Sami swoi. Początek”, „Diuna: Część druga”. Więcej informacji na www.filmowobezgotowkowo.pl/repertuar

Rozrywka z edukacją czyli edutainment w kinie.

Fundacja Polska Bezgotówkowa prowadzi szeroko zakrojone działania edukacyjne z zakresu promocji innowacji finansowych, zarówno wśród przedsiębiorców, jak i konsumentów. W ramach projektu, wszyscy widzowie Bezgotówkowego Kina Objazdowego mogli zapoznać się z ciekawymi materiałami edukacyjnymi. Przed wszystkimi seansami dla przedszkoli i szkół emitowane były krótkie filmiki edukacyjne z zakresu nauki o finansach i podstawach przedsiębiorczości. 

Partnerzy: PKO Bank Polski, mBank, Bank Spółdzielczy w Białymstoku, Bank Spółdzielczy w Brodnicy, Bank Spółdzielczy w Dobrzycy, Bank Spółdzielczy Duszniki, Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie, Bank Spółdzielczy w Gniewie, Bank Spółdzielczy w Gliwicach, Bank Spółdzielczy w Jarocinie, Bank Spółdzielczy w Kłodzku, Bank Spółdzielczy w Konopiskach, Bank Spółdzielczy w Suchedniowie, Bank Spółdzielczy w Szczekocinach, Bank Spółdzielczy w Szczytnie, Bank Spółdzielczy w Żaganiu, GBSBank, GBS Bank w Strzelinie, Lubuski Bank Spółdzielczy oraz eService, Planet Pay.

Partnerzy wspierający: KoKo Kamper, Fundacja Cyberium, Krajowy Związek Banków Spółdzielczych.

Jesteśmy gotowi,
by dzielić się z Tobą
wszystkim co wiemy!

Zapisz się do darmowego newslettera

Zapisz się do darmowego newslettera w ramach Akademii Przedsiębiorcy