1. Polska bezgotówkowa
  2. Projekty
  3. 2023 I Future of Payments
2023 I Future of Payments

2023 I Future of Payments

2 min czytania

Pierwsza edycja konferencji "Future of Payments" zorganizowanej przez Fundację Polska Bezgotówkowa zakończyła się sukcesem. Eksperci z różnych dziedzin, w tym finansów, nowych technologii, nauki, prawa i biznesu, omawiali perspektywy cyfrowych płatności w Polsce, potencjał sztucznej inteligencji oraz zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem. Podczas uroczystej gali wręczono nagrody dla innowacyjnych projektów oraz wyróżniono wizjonerów rynku płatności. Kolejna edycja konferencji odbędzie się jesienią 2024 roku.

Joanna Erdman, Prezeska Zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa, podkreśliła znaczenie wydarzenia jako platformy wymiany doświadczeń, forum dialogu ekspertów oraz inkubatora pomysłów na dalszy dynamiczny rozwój branży płatniczej. Wspólna wizja uczestników konferencji to tworzenie innowacyjnego, przyjaznego i bezpiecznego dla klientów rynku płatności w Polsce.

Konferencję otworzyła prelekcja moderowana przez Chrisa Skinnera, jednego z najważniejszych komentatorów rynku cyfrowych transakcji w Europie, poświęcona przyszłości pieniądza. Eksperci dyskutowali również o korzyściach płynących z wykorzystania sztucznej inteligencji w sferze płatności, bezpieczeństwa oraz analizy danych, jak również o kierunkach rozwoju rynku w obszarach takich jak budowa doświadczenia klienta czy rozwój infrastruktury płatniczej. Nie zabrakło także dyskusji na temat wpływu nowych regulacji na rynek usług płatniczych, takich jak Open Finance oraz waluty cyfrowe.

Uroczysta gala, która odbyła się po konferencji, była okazją do uhonorowania osób, firm i inicjatyw, które mają istotny wpływ na rozwój płatności cyfrowych w Polsce. Wyróżniono m.in. Hub Technologiczno-Produktowy Visa, PKO Bank Polski za ekologiczne karty oraz Smart City Wrocław. Nagrodę publiczności otrzymało rozwiązanie PayEye prezentowane w Strefie Partnerów.

Konferencja była inspiracją do powstania raportu "Przyszłość Płatności. W stronę cyfrowego świata", który został przygotowany na zlecenie Fundacji Polska Bezgotówkowa. Raport zawiera podsumowanie badań i analiz, które rzucają nowe światło na kluczowe trendy i wyzwania stojące przed branżą płatniczą.

 

Zobacz agendę i prelegentów 2023