14.03.2019

Fundacja Polska Bezgotówkowa partnerem raportu „Szara Strefa 2019”

W dniu 13 marca w Warszawie odbyła się konferencja „Dzień wyjścia z szarej strefy 2019”. Spotkanie zostało zorganizowane przez Instytut Prognoz i Analiz Gospodarczych. W trakcie wydarzenia został zaprezentowany raport dotyczący zjawiska szarej strefy w polskiej gospodarce oraz perspektyw na jej ograniczenie.

Podczas konferencji odbył się panel dyskusyjny dotyczący szarej strefy w Polsce. Moderatorem panelu był Bohdan Wyżnikiewicz, prezes zarządu Instytutu Prognoz i Analiz Gospodarczych. Fundację Polska Bezgotówkowa reprezentował prezes zarządu - dr Mieczysław Groszek. W panelu uczestniczyli również Marlena Kosiura - ekspert rynku conhoteli, Łukasz Tarnawa – główny ekonomista BOŚ Banku oraz Ireneusz Węgrowski – prezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego.

Z jednej strony mamy wspólną inicjatywę prywatnych uczestników rynku usług płatniczych w Polsce, która trafia w potrzeby ekonomiczno-społeczne, a z drugiej działania rządowe zmierzające w kierunku regulacji płatności bezgotówkowych, które jak wiemy przynoszą istotne korzyści gospodarcze. Niezwykle istotna jest również synergia pomiędzy tymi inicjatywami – podkreślił w swoim wystąpieniu dr Mieczysław Groszek.

< Powrót do aktualności

Przeczytaj inne artykuły: